Paieška „Aš būsiu miškininkas“

„Aš būsiu miškininkas“

Radviliškio r. Butėnų mokyklos pradinukai vyko į taip pavadintą edukacinę pamoką

Regina RAGALIAUSKIENĖ

Mokytoja ekspertė, JMBB „Drevinukas“ vadovė

 

Edukacinės pamokos–išvykos puikiai padeda kurti ugdomąją aplinką ir mikroklimatą, užtikrinančius mokinių sveikatą ir saugumą, skatinančius mokinius bendrauti ir bendradarbiauti. Tokių pamokų metu tampa lengviau pritaikyti aplinką įvairių poreikių mokinių veiklai skatinti,  sudaryti sąlygas mokinių saviraiškai ir kūrybiškumui plėtotis. Todėl rugsėjo 30 d. Šeduvos gimnazijos Butėnų skyriaus pradinukai – Jaunųjų miško bičiulių būrelio „Drevinukas“ nariai susiruošė į profesiniam orientavimui skirtą edukacinę pamoką–išvyką  „Aš būsiu miškininku“. Nuvykome į Radviliškio miškų urėdijos medelyną.

Ten klausėmės medelyno viršininko pavaduotojos įdomių pasakojimų apie tai, kaip miškininkų rankos iš mažos sėklelės užaugina svyruoklį beržą ar miškų galiūną ąžuolą, stebėjome, kaip kas metai keičiasi mažas medelis, kiek daug darbo ir žmogiškos šilumos reikia gležnam daigeliui, kad iš jo išaugtų didelis medis! Taip pat pamatėme retuosius medelyno augalus, grožėjomis rudens išbučiuotais gražuoliais raudonlapiais ąžuolais, apžiūrėjome maumedžius, glostėme švelniąsias pocūges. Vaikams labai nuosekliai ir įdomiai buvo pasakojama apie sėklų daiginimą, rūšiavimą, sėjimą. Čia pat stebėjome ir graikinį riešutmedį, stebėjomės, kokiu žaliu kiautu „apsirengę“ auga šie riešutai, kuriuos iki šiol matydavome tik parduotuvėse. Pasibaigus pamokai, buvome išlydėti su vaišėmis ir dovanomis – vynuogių kekėmis, geltonšakiu kukmedžiu (pasisodinti ir auginti savo mokyklos kieme). Prisirinkome įvairiaspalvių gražių lapų rudens puokštėms bei kompozicijoms.      

Edukacinės pamokos metu aplankėme ir Linkaičių medelyno padalinį, kuriame pats medelyno viršininkas D.Dapkus labai įdomiai pasakojo apie ten auginamus ir laikomus sodinukus, aprodė sandėlį–ledainę, kuriame ilgai gali išbūti iškasti ir paruošti sodinimui medeliai. Susidomėję apžiūrėjome ką tik išdykusias pušaites ir eglaites – kokie tai mažučiai ir gležni daigeliai.

Nepajutome, kaip greitai prabėgo visa edukacinė pamoka–išvyka, kuri ilgai atmintyje išliks kiekvienam iš mūsų, suteikusi ne tik daug žinių apie atsakingą ir įdomų miškininko darbą, bet ir daug puikių įspūdžių.

Už padovanotą šią nuostabią edukacinę pamoką–išvyką visų mokinių, mokytojos bei tėvų vardu dėkojame Radviliškio valstybinių miškų urėdui Juozui Eismontui.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"