Paieška Pasaulinė turizmo diena Aukštadvaryje

„... viena žalia ugnelė...“

Pasaulinė turizmo diena Aukštadvaryje

Ema STANULIONIENĖ

Aukštadvario regioninio parko direkcijos vyr. rekreacijos vadybininkė

 

Kai gamta pradeda rudenėti ir medžiai pasipuošia įvairiaspalviais lapais, Aukštadvario regioniniame parke kasmet yra laukiama Pasaulinės turizmo dienos šventė. Jos tikslas - atkreipti dėmesį į mūsų gražią ir turtingą gamtą, skatinti bendradarbiavimą ir kultūrinius mainus, pasidžiaugti atliktais darbais. Šiemet renginiai vyko rugsėjo 22-26 dienomis (kartu su LR krašto apsaugos ministerija).

Aukštadvari, dievaiti dzūkų vandenų,

Buvai, esi ir būsi grožių grožis krašto.

---------------------------------------------

Žaliuoja ošia girios tarp kalvų,

Minėdamos žygius tėvų, senelių.

Čia taip jauku, taip gera, taip žavu -

Visa gamta - viena žalia ugnelė...

Šiais gražiais aukštadvariečio poeto Valentino Vytauto Navicko žodžiais mūsų regioninio parko direktorius kreipėsi į vietos mokyklos-darželio ,,Gandriukas“, Aukštadvario žemės ūkio, Aukštadvario, Stakliškių, Onuškio vidurinių, Bijūnų, Pastrėvio pagrindinių mokyklų moksleivius bei mokytojus ir svečius. Jie visi buvo susirinkę į tradicinį moksleivių bei karių bėgimą ir dviračių žygį gamtos paminklo „Velnio duobės“ link. Sveikinimo žodžius tarė ir į svečius atvykęs Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, ir Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė. Visus sužavėjo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono atlikta parodomoji programa. Ypatingai moksleiviai nekantravo kartu su kareiviais įveikti paruoštą kariškų atrakcionų ruožą iki paslaptingo gamtos objekto ,,Velnio duobės“. Čia turėjo galimybes susipažinti su karine amunicija ir išbandyti savo jėgas įvairiuose užduotyse. Finiše visus pasitiko Aukštadvario krašto jaunosios ,,raganaitės“ ir apdovanojo LR krašto apsaugos ministerijos įsteigtais kareiviškais prizais: kuprinukėmis, piniginėmis ir tušinukais. Prie Aukštadvario žemės ūkio mokyklos jaunųjų miškininkų būrelio sukrauto laužo laukė tikra kareiviška košė su arbata. Pažiūrėję „Viduramžio pasiuntinių“ programą, norintys galėjo patys pajusti kardo svorį.

Šventės atidarymo metu prie Aukštadvario lankytojų centro buvo iškilmingai iškelta Aukštadvario regioninio parko vėliava. Tuomet visi susirinkusieji buvo pakviesti į lankytojų centre eksponuojamą  garbingą ,,Istorinių nuotraukų apie Lietuvos kariuomenę“ parodą. Ją įdomiai pristatė Karo akademijos Mokslo centro vyresnysis mokslo darbuotojas Romas Batūra.

Rugsėjo 23-24 dienomis Lankytojų centro konferencijų salėje veikė videoteka. Čia buvo rodomas filmas apie Lietuvos kariuomenę ,,9 laiškai iš Afganistano“, kurio peržiūroje dalyvavo Aukštadvario miestelio mokyklų moksleiviai bei mokytojai.

Renginiuose, skirtuose Pasaulinei turizmo dienai paminėti, dalyvavusioms mokykloms, Aukštadvario jaunųjų miško bičiulių būreliui, LR krašto apsaugos darbuotojams, padėjusiems suorganizuoti šią šventę, buvo įteiktos gėlės, padėkos ir atminimo suvenyrai.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"