Paieška Jeigu Tu kalbėtum...
Konkursui "Gamtos pasaka - 2008"

Jeigu Tu kalbėtum...

 

Kadaise turėjau šunelį, vardu Kora. Ji buvo labai graži ir labai gera. Aš ją labai mylėjau. Tačiau vieną dieną atsitiko nelaimė  - Kora pabėgo. Tai mano liūdniausia diena.

Kamilė Šumbarauskaitė

*  *  *

Mano Simba, norėčiau, kad tu žaistum su manimi. Aš manau, kad tu norėtum kalbėti. Ir jeigu kalbėtum, pasakytum, kaip jautiesi, ką apie mane galvoji. Tu esi geras mano draugas. Tu mielas ir labai gražus. Ir dar pats geriausias katinas pasaulyje. Tikiuosi, kad aš tau patinku, nes ateini kiekvieną naktį į mano lovytę.

Ugnius Mastauskis

*  *  *

Aš turiu katiną. Jo vardas Tigras ir jam 4 metai. Tigras švelnus, meilus ir geras. Mano kačiukas mėgsta žaisti vonioje su vandeniu. Tigras žaidžia ir su mano mažomis mašinytėmis ir kamuoliukais. Katinėlis ryte mane ateina pažadinti. Tigras - geras mano draugas.

Deividas Bartkus

*  *  *

Aš turėjau mielą žiurkėną Mikį. Bet jis buvo neatsargus ir nukrito nuo palangės. Dabar aš turiu šunelį – žaislinį. Jis man irgi labai patinka. Jo vardas Nognosiukas, ir aš jį atsinešu į mokyklą, kai vyksta gyvūnėlių šventė.

Gintarė Grušaitė

*  *  *

Aš labai svajoju turėti mažą šuniuką, kurį galėčiau šukuoti, žaisti su juo. Ir dar - kalbėtis. Man labai patinka maži šuniukai, nes didelio šuns nepavyčiau, kai eitume pasivaikščioti. Pavadinčiau savo šunelį Pūkučiu. Jis būtų baltas ir švelnus.

Gabija Mikutytė

*  *  *

Mano katytės vardas Nikė. Aš ją labai myliu. Savo Nikę grįžęs iš mokyklos apkabinu ir pabučiuoju. Mes miegame kartu, nors mamytė ir pyksta. Ryte visada pasisveikinam apsikabindami.

Kristijonas Mikėnas

*   *  *

Aš turėjau triušiuką, vardu Kliputė. Ji buvo juoda, linksma ir labai graži. Prisimenu, kai ji grauždavo morkytę, labai juokdavausi, nes ji tai darydavo labai juokingai. Kai važiuodavome į sodą, veždavomės ir ją kartu. Kai kartą ją užpuolė sodo kaimynų šuo, ji nuo to laiko net į sodą bijodavo važiuoti.

Vakarė Baltutytė

*  *  *

Mano draugė - katytė Baselė. Nepaprasta katė, persų veislės. Ji yra balta ir labai pūkuota. Jos akys neįprastos – mėlynos ir apvalios. O nosis trumpa ir sustumta. Basetė labai išdykusi, nors labai švelni. Man patinka ją auginti, rūpintis ir su ja žaisti.

Arnas Šimaitis

*  *  *

Aurelija DIRGINČIENĖ

Šiaulių „Juventos“ mokyklos mokytoja

 

Tai tik keleto mūsų mokyklos 2c klasės mokinukų darbeliai apie savo augintinius. Šiais metais Pasaulinė gyvūnų diena buvo minima savaitgalį, todėl su mokinukais nutarėme ją šiek tiek paankstinti...

Tik prasidėjus mokslo metams pradinukai pradėjo klausinėti savo mokytojų: kada, kada bus mokykloje minima gyvūnėlių šventė.

Jau tapo graži tradicija į mokyklą ateiti kartu savo mažuoju draugu, apie jį kalbėti, rašyti, jį piešti. Priminti sau ir draugams apie priežiūrą ir atsakomybę už augintinį. Aktų salėje nesigirdėjo vaikų balsų – taip susitarėme, kad kalbės tik mūsų svečiai – mažieji draugai. Ir kokie tik neatvyko! Šuniukai, kačiukai, papūgėlės, vėžliukai, žiurkėnai, peliukai, jūros kiaulytės, šinšiliukai, degu.

Šventę pradėjo mažasis Žiurkėniukas, aplinkosauginio projekto „Žiurkiaus Pilėno mokyklėlė“ narys, pasidžiaugdamas švente ir svečių gausa. Kiekvienas šeimininkas pristatė savo atsineštą mažąjį draugą, pasakojo apie jį. Vaikai prisiminė ne tik apie gyvūnų mitybą, o ir vedžiojimo viešose vietose taisykles bei atsakomybę. Nors salėje buvo daug vaikų, tačiau jie gebėjo išlikti ramūs, galvodami apie tai, kad triukšmu nepakenktų gyvūnėliams.

Po pamokų pradinukai skirstėsi galvodami apie kitų metų šventę.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"