Paieška Jūrų muziejus – populiariausias Baltijos šalyse

Jūrų muziejus – populiariausias Baltijos šalyse

Nika PUTEIKIENĖ

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

 

Lietuvos jūrų muziejuje, kaip ir visame Baltijos pajūryje, jau pasibaigė karštasis sezonas: su kiekviena diena vis mažiau lankytojų praveria muziejaus ir delfinariumo duris, todėl jau dirbame pagal žiemos grafiką - ekspozicija ir delfinariumas veiks tik savaitgaliais.

Koks gi buvo šis sezonas Jūrų muziejuje?

Nuo sausio iki rugsėjo jame apsilankė 487 521 lankytojas. Šis skaičius dviem tūkstančiais lenkia 2007 metų rezultatus. Tačiau, lyginant su paskutiniaisiais metais vyravusiomis ryškiomis lankytojų skaičių augimo tendencijomis, šie metai muziejininkų itin nenudžiugino. Pernai lankytojų padaugėjo 18 procentų, ankstesni metai irgi pasižymėjo ryškesniu augimu.

Lietuvos jūrų muziejus lieka lyderiu ne tik tarp Lietuvos muziejų. Tai – labiausiai lankomas muziejus visose Baltijos šalyse. Pernai Jūrų muziejų aplankė daugiau nei pusė milijono lankytojų, populiariausias Latvijoje – Turandės muziejus-rezervatas sulaukė 245 tūkstančių, kiek mažiau - Estijos dailės muziejuje.

Daugiausia lankytojų Jūrų muziejus sulaukia rugpjūtį – šiemet jų buvo daugiau nei 165 tūkstančiai, t.y. – dešimtadaliu daugiau nei pernai. Tuo tarpu birželį ir liepą jūrų muziejus nebuvo toks populiarus. Tai rodo, kad dauguma lankytojų šiais mėnesiais yra poilsiautojai. O kaip visi dar puikiai prisimename, birželis ir liepa tikrai nelepino orais, tad prie Baltijos atostogautojams nelabai ir buvo kas veikti. Džiugina tai, kad žymiai daugiau lankytojų buvo gegužę – tai tikras moksleivių mėnuo muziejuje. Tada į Kopgalį smagiai užbaigti mokslo metų turistiniais autobusais traukia moksleiviai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos ar Lenkijos.

Norėdami geriau pažinti savo lankytojus ir jų poreikius, šią vasarą atlikome apklausą. Jos duomenimis, daugiausia muziejų ir delfinariumą lanko šeimos su vaikais. Statistinis lankytojas ateina į muziejuje kartą metuose arba kartą kas dvejus-trejus metus. Dešimtadalis lankytojų atvyksta apsisprendę spontaniškai - tą pačią dieną, prieš savaitę apsisprendžia trečdalis, išvakarėse - penktadalis. Dažniausiai paakina apsilankyti vaikai, patikęs praėjęs apsilankymas ir draugų, pažįstamų, artimųjų rekomendacijos. Laikas, praleistas muziejuje ir delfinariume, įvardijamas kaip „pramoga“, „įdomu“, „nauji potyriai“, „edukacija“. Tarp įvertinimų nei vienas iš apklaustųjų nepažymėjo pasiūlytų neigiamų atsakymų (neįdomu, pasenę ir pan.).

Kaip ir reikėjo tikėtis, didžiausią įspūdį lankytojams paliko delfinų ir Kalifornijos jūrų liūtų pasirodymas. Daugumai apsilankymas atitiko lūkesčius ir jie liko patenkinti muziejuje vyraujančia atmosfera ir nuotaika.

Anketose buvo klausiama ir apie papildomas paslaugas, kurias teikia jau ne pats muziejus: kavinę, suvenyrų prekybą bei fotografų veiklą. Priekaištų lankytojai turi kavinei, o teigiamiausiai vertinami fotografai.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"