Paieška Turistai: iššūkis klimato kaitai!

Turistai: iššūkis klimato kaitai!

Rita KROMPALCIENĖ

Pagramančio regioninio parko lankytojų centro administratorė

 

Pasaulinės turizmo organizacijos šiais metais išrėžė: „Turizmas skelbia iššūkį klimato kaitai“. Buvo pasiūlyta bendra akcija visiems turizmo centrams nuo rugsėjo 22 d. iki spalio 22 d. pakabinti savo įstaigų languose nuotraukas ar plakatus ekologine tema.

Pagramančio regioninio parko lankytojų centras šią akciją vykdo kartu su Tauragės informaciniu centru (TIC), su kuriuo palaikome glaudžius bendradarbiavimo ryšius. Mūsų lankytojų centro lange kabo nuotraukos ekologine tema „Neteršk, saugok gamtą“. Siekiant  nors kiek prisidėti prie klimato globalinio atšilimo mažinimo, Pagramančio regioniniame parke vyko renginiai, skirti turizmo dienai. Lankytojų centre surengta piešinių paroda „Vaikai – gamtos draugai“. Lankėsi Sungailiškių pradinės mokyklos mokiniai, kuriems buvo papasakota apie klimato kaitą, padovanotos  knygutės „Piešiu ir mokausi tvarkyti atliekas“,  popieriniai maišeliai šiukšlių rūšiavimui. Išvykos po regioninį parką metu stengėmės ne tik pamatyti gamtos grožį, o ir įžvelgti negerus darbus, kurie prisideda prie gamtos niokojimo, klimato teršimo.

... Pasaulinės turizmo dienos išvakarėse Tauragės informacinio centro darbuotojos ir Žalgirių vidurinės mokyklos moksleiviai, mokytojos atvyko į Pagramančio regioninį parką. Lankytojų centre buvo parodyta vaizdo juosta apie atliekų rūšiavimą „Gamtos pamoka Pagramančio RP“. Pokalbis vyko apie gamtos saugojimą, klimato kaitą, kaip mes kiekvienas galime prie šios problemos sprendimo prisidėti savo gerais darbais ir norais. O reikia tiek nedaug - pakeisti savo vartojimo įpročius, kasdieninius veiksmus. Moksleiviai žadėjo prižiūrėti, kad mokykloje nebūtų be reikalo paliekamas apšvietimas, netekėtų vanduo. Žadėjo dalyvauti įvairiose akcijose tvarkant aplinką, pirkti mažiau įpakuotus bei ekologiškus gaminius, rūšiuoti atliekas...

TIC vadovė Virginija Jankevičienė padėkojo visiems susirinkusiems, mylintiems ir saugojantiems gamtą, lankytojų centrui įteikė padėką, suvenyrą su Tauragės simbolika. Pasibaigus malonioms diskusijoms išvykome į turistinę ekskursiją po parką. Užkopėme ant Pagramančio piliakalnio, aplankėme įspūdingąją Akmenos upės atodangą. Akmenos upės kraštovaizdžio pažintiniame take esančioje regykloje įsikūrėme kaip turistai. Įžiebėme laužą, virėme mėtų arbatą, kepėme dešreles. Saulėtą dieną grožėjomės nuostabiais slėniais, aptarėme tolimesnius bendradarbiavimo žygius, vykdant akcijas klimato kaitos problemoms spręsti.

Klimato kaita – kiekvieno žmogaus rankose. Privalome pakeisti savo elgseną bei išmokti naudoti mažiau energijos ir gaminti mažiau teršalų. Jei kiekvienas imsimės veiksmų jau dabar, situacija gali ženkliai pagerėti. Kovodami su gamtos teršėjais, matysime aplinką švarią ir tvarkingą. Tuo pačiu padėsime sau – kvėpuosime švaresniu oru, gersime tyresnį vandenį, regėsime nuostabesnę gamtinę aplinką.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"