Paieška Valėme Dubysos pakrantes

Valėme Dubysos pakrantes

Simona KROPAITYTĖ

Raseinių „Kalno“ vidurinės mokyklos „Biofanų“ būrelio narė, 7a klasės mokinė

 

2008 m. rugsėjo 23 dieną mes, Raseinių „Kalno“ vidurinės mokyklos mokiniai „biofanai“, kartu su biologijos mokytoja Rasa Vaišviliene išvykome prie Dubysos. Ėmėmės akcijos „Išvalykime Dubysą“. Joje mus dalyvauti pakvietė Dubysos regioninio parko direktorius Vygintas Kilčauskas.

Nuvykę į „Lakštingalos“ poilsiavietę sutikome Dubysos regioninio parko direktorių. Tada pasiskirstėme į dvi grupeles. Viena vaikų grupelė išvažiavo su direktoriumi rinkti šiukšlių prie vadinamųjų „akmenų“, o kita grupelė liko prie „Lakštingalos“.

... Šiukšles slėpė vešlūs žolynai, tad tik dabar, kai visa augmenija jau pradėjo ruoštis artėjančiai žiemai, išaiškėjo vasaros „linksmybių“ pasekmės. Tvarkydami aplinką, mes ne tik buvome draugiški gamtai, o ir turėjome progą pasigrožėti nuostabiu Dubysos kraštovaizdžiu. Rinkdami šiukšles netikėtai užtikome ir mažą ilgakojį stirniuką, o kiek vėliau pamatėme dar nuostabesnį gervių pulką, skrendantį virš mūsų galvų.

Savo užrašuose fiksavome įvairiausių augalų rūšis, fotoaparatais įamžinome Dubysos apylinkių vaizdus, kurie matėsi Dubysos apylinkėse. Mus palaikyti ir taip pat paviešinti šią akciją atvyko Raseinių krašto televizijos reporteriai.

... Po talkos visi susirinkome prie laužo, kepėme dešreles ir šėlome poilsiavietėje, kurią ką tik buvome baigę tvarkyti. Kai kurie net kojas skaidriame Dubysos vandenyje spėjo sušlapti!

Ekologinė, pažintinė kelionė Dubysos regioniniame parke įkvėpė kūrybingus žmones, o kai kurie dalyvavusieji dar ilgai prisimins nuostabius Dubysos vaizdus.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"