Paieška Paukščių palydos – svajų palydos...

Paukščių palydos – svajų palydos...

Irina JUSIENĖ

Sirvėtos regioninio parko vyr. ekologė

 

Sirvėtos regioniniame parke spalio 8 dieną vyko paukščių palydos. Atsisveikinti ir palydėti į tolimą kelionę sparnuotuosius draugus atvyko Švenčionėlių pagrindinės mokyklos pirmokai su mokytoja J.Čepuliene.

Parko direkcijoje vaikai džiaugėsi pamatę savo ir draugų piešinių parodėlę. Šios parodos užuomazgos kilo po renginio mokykloje „Rudenėlis atkeliavo“.

Vaikai grožėjosi parko aplinka, lankėsi direkcijos muziejuje, klausėsi pasakojimų apie paukščių migraciją, žiūrėjo filmuką, klausėsi paukščių balsų. Daugelis pirmokų jau žinojo, kodėl paukščiai išskrenda, kokia tolima jų kelionė.

Buvo pateikta praktinė užduotis – knygutėje nuspalvinti medyje tupintį paukštuką. Po to visi vaišinosi obuoliais ir saldumynais.

Labiausiai patiko apsilankymas prie gamtos paminklo - Liepų pavėsinės. Čia vaikai susiėmė už rankučių ir sustojo į ratą - galvojo norus. Geltoni krentantys lapeliai patvirtino mažųjų norų išsipildymą.

... Ir visiems buvo gera po auksinių liepų laja - galėjo atsipūsti, pažaisti, pabėgioti... Galiausiai, sustoję į būrį ir plevėsuodami būrelio „Origamis“ paruoštais popieriniais paukščių lankstinukais, palydėjome išskrendančius paukštelius.

Visi kartu lauksime pavasario ir vėl su džiaugsmu pasitiksime sparnuočius.
Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"