Paieška Sostas ant smėlio

Sostas ant smėlio

 

Kai daug kur skundžiamasi gimstamumo mažėjimu, tikrai šviesus spindulys yra Saudo Arabija.

Ten tenka 5,5 vaiko kiekvienai moteriai. Tai – pasaulio rekordas. Dauguma iš 20 milijonų Saudo Arabijos piliečių – jaunesni nei 25 metų amžiaus.

Pavyzdį duoda karališkoji giminė, besidauginanti stebėtinu tempu – kaip triušiai. Šiuo metu jau yra apie 7000 princų, ir kiekvieną mėnesį jų padaugėja dar 35 – 40 vienetų.

Tokių demografinių tempų rezultatas – baisi bedarbystė. Ji siekia 30 – 40 procentų. Tačiau save gerbiantis Saudo Arabijos pilietis tiesiog negali savęs pažeminti ir pelnyti duoną nuosavomis rankomis. Tam yra svetimšaliai darbininkai, o puikiai gyventi galima tik vaizduojant darbą, ypač valstybinėse įstaigose, ar iš viso nedirbant.

Kam dirbti, kai po kojomis – aukso, tai yra naftos jūra. Valstybė, tai yra karališkoji šeima, ne kvaila ir skiria nemenką turto dalį tiems bedarbiams prabangiai gyventi.

...O vos prieš šimtą metų toje klajoklių genčių apgyventoje šalyje skurdo buvo per akis. Kol beduinų genties vadas Abd al-Aziz ibn as Su-ud, vėliau žinomas kaip Ibn Saudas, neišsirengė karo žygin ir nepavergė besikivirčijančių genčių. Jo “geležinė ranka” buvo vahabitų sekta. Tą pavadinimą žino visi, kas sekė įvykius Čečėnijoje ir Dagestane...

Per savo gyvenimą (mirė 1953 metais) Ibn Saudas sulaukė 42 legalių sūnų ir 125 legalių dukrų. Šie užaugę irgi ėmė daugintis kaip triušiai, todėl šiuo metu princų Saudo Arabijoje – ant kiekvieno kampo.

Ir visi – multimilijonieriai.

Bet tai – sostas ant smėlio. Kas bus, kai naftos upė išdžius? Multimilijonieriai – nepražus, jie savo pinigus investavę visame pasaulyje. Bet daugumai vidutinio sluoksnio Saudo Arabijos piliečių gali tekti iš auksinių kadilakų persėsti ant kupranugarių...

Pagal “Die Weltwoche” parengė Zenonas BUTKEVIČIUS

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"