Paieška Šventė lapams krentant...

Šventė lapams krentant...

Spalio 23-ąją vaikus į Lapų šventę pakvietė Kauno marių regioninio parko direkcija, bendradarbiaujant su Dubravos miškų urėdija ir remiant Kauno rajono savivaldybei.

Vytautas RIBIKAUSKAS

 

... Po nakties įkyriai merkiant rudeniškam lietui, didžiuliu autobusu į šventę išdrįso atvažiuoti tik gausus Jonučių vidurinės mokyklos antrų klasių mokinukų būrys su juos lydinčiomis  mokytojomis. Tačiau regioninio parko direktorė Nijolė Eidukaitienė netruko tarti sveikinimo žodžius šventės dalyviams ir svečiams. Po to į 5 grupes pasidalinę mokiniai, vadovaudamiesi parko darbuotojų sudarytu žemėlapiu, pasklido teritorijoje, ieškodami įruoštų specialių punktų. Juose vaikų laukė Dubravos urėdijos bei regioninio parko darbuotojai.

Punkte, įruoštame Dubravos arboretumo retųjų augalų kolekciniame skyriuje, lapų karalienė – Dubravos arboretumo viršininkė Valerija Baronienė papasakojo antrokams apie Lietuvoje introdukuotus egzotinius medžius. Vegetatyvinio medžių ir krūmų dauginimo šiltnamyje Dubravos medelyno meistras Rimvydas Kareiva vaikams pasakojo, kaip medeliai išauga iš prikarpytų mažų šakelių. Punkte, pavadintame „Medžių ir lapų karalystės sandėlis“ -  Dubravos medelyno aižykloje medelyno meistras Dainius Kapočius moksleiviams aprodė kankorėžių aižyklos mechanizmus, papasakojo, kaip paruošiamos ir laikomos medžių sėklos, kada jos sėjamos ir kokie iš mažų sėklyčių išauga įvairių medžių sėjinukai. Burtininkas - parko direkcijos vyriausiasis biologas Giedrius Vaivilavičius supažindino vaikus su medžių ir krūmų lapų vaistinėmis savybėmis.

...Lauke dulksnojo lietus. Tad parko direkcijos patalpose vaikai įvairiaspalviais nuo medžių nukritusiais ir parko darbuotojų iš anksto pradžiovintais lapais puošė dizainerės suknelę, kūrė iš lapų įvairias kompozicijas. Lapų fėja – parko vyriausioji kultūrologė Ramunė Mikitiejeva po medžiu moksleiviams pasekė pasaką. O linksmiausia, vaikams labiausiai patikusi šventės dalis – lapų mūšis - vyko pievelėje, prie parko būstinės, kur direkcijos darbuotojai iš anksto buvo prigrėbę didelę krūvą įvairiaspalvių „sviedinių“.

Atsisveikinant parko darbuotojai vaikus vaišino karšta arbata, kad dėl drėgno oro kokia sloga neprikalbintų... Gaila, tačiau  rudeniškai pablyškusi saulutė nusišypsojo tik šventei baigiantis. Tiesą sakant, vaikams lietus mažai tetrukdė: linksmai krykštaudami jie bėginėjo teritorijoje, šnarindami kojomis nukritusius šlapius medžių lapus, viskuo smalsiai domėjosi ir nė kiek nesikrimto paslydę ir visu ūgiu išsitiesę ant šlapio margaspalvio rudeninių lapų kilimo. Reikia tikėtis, grįžus namo, nuo mamų už kiek suteptus rūbus vaikams daug pylos nekliuvo... Juk buvo jie Lapų šventėje! Ką beveiksi, jei pagrindinio Lapų šventės kaltininko – rudens - atsiųstos darganos tuos lapus kiek sudrėkino. Suaugėliai dėl to kiek ir atsiprašo...

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"