Paieška Mes – “tautinė mažuma”?

Mes – “tautinė mažuma”?

Zenonas BUTKEVIČIUS

 

Amerikos fizikų draugijos suvažiavime buvo pateikti duomenys apie Visatos pradžių pradžią ir kitus įdomius dalykus.

Pirmiausia – dvi skirtingos, savarankiškai dirbusios specialistų grupės pateikė įrodymus, kad Didysis Sprogimas vis dėlto buvo (mat kai kas mėgino surasti kitokių Visatos kilmės argumentų). Tai atsitiko prieš 14 milijardų metų.

Tačiau smalsumą žadina ir kiti Visatos duomenys, gauti ištyrinėjus labai tikslių stebėjimų rezultatus.

Paaiškėjo, jog mums įprasta materija, iš kurios susiformavo žvaigždės ir planetos, taip pat ir mums žinoma energija sudaro tik 4–8 procentus viso Visatos turinio. Visa kita -  vadinamoji “juodoji materija” ir “juodoji energija”. “Juodosios materijos”  mes nematome, apie jos egzistavimą galima spėti tik iš gravitacijos pokyčių.

Apie “juodosios energijos”  egzistavimą sprendžiama pagal jos priešinimąsi gravitacijai. Dėl tos “juodosios energijos” Visata vis dar plečiasi.

Apie “juodosios materijos” ir “juodosios energijos” prigimtį mes kol kas nieko nežinome.

Tad bent jau šiandieninis mokslas sako, kad Visatoje esame lyg ir mažuma – ir pagal materiją, ir pagal energiją. Tai gal tame “juodajame pasaulyje” irgi kažkas žaidžia futbolą ar pergyvena dėl krepšinio? O mūsų matoma Visata jiems kol kas gal visai nematoma arba neįdomi, nes yra tik maža tikrosios Visatos dalis? 

Mokslininkai niekad nenurims, todėl, be jokių abejonių, ateityje sulauksime  stulbinančių naujienų.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"