Paieška Kas išgelbės tauriųjų elnių pateles?

Kas išgelbės tauriųjų elnių pateles?

Gražina DAGYTĖ

 

Medžiotojai jau senokai nerimauja dėl tauriųjų elnių ateities. O šių metų gegužės mėnesį aplinkos ministro Arūno Kundroto įsakymu uždrausta medžioti tauriųjų elnių patinus 2002-2003 metų medžioklės sezonu. Motyvuojama elnių populiacijos mažėjimu. Tačiau medžiotojams selekcininkams leidžiama medžioti nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 1 d. jauniklius, antrametes ir bergždžias pateles. O nuo spalio 1 dienos jau leidžiama medžioti ir kitas pateles bei jauniklius. Per ką tik prasidėjusį medžioklės sezoną leista sumedžioti 1399 tauriųjų elnių pateles arba jauniklius iki vienerių metų.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Biržų skyriaus medžioklės žinovas Jonas Čeponis Biržų krašto laikraščiui “Šiaurės rytai” apgailestavo, jog naujasis įsakymas ir toliau palieka neišspręstą elnių problemą.

“Elnių patinų medžioklė nutraukta dėl populiacijos sumažėjimo, tačiau pateles leidžiama medžioti iki vasario 1 d. Medžiotojai yra pasipiktinę, nes sausio mėnesį nušovus patelę su vidaus organais pašalinamas ir kiškio dydžio, beveik galintis atsistoti ant kojų jauniklis…”, - sakė J.Čeponis.

Taip sunaikinamas ne vienas, o du ar net trys gyvūnai. Senieji medžiotojai įsitikinę, jog patelių medžioklė turėtų būti pabaigta gruodžio mėnesį.

Meilūnų būrelio medžiotojas Adolfas Rinkūnas sakė: reikėtų neatsisakyti raguotų elnių (patinų) šaudymo. Tuo tarpu visai kitaip turėtų būti su patelėmis.

“Užtektų 1-2 patinų, kad didesnėje teritorijoje sukergtų pateles”, - tvirtino A.Rinkūnas.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Biržų skyriaus pirmininkas, Seimo narys Viktoras Rinkevičius sakė, jog patelių medžioklė iš tiesų užtrunka per ilgai.

“Ją reikėtų baigti vėliausiai sausio pirmąją”, - teigė V.Rinkevičius. Pačiam Seimo nariui nėra tekę nušauti elnės su jau dideliu elniuku, tačiau iš medžiotojų apie tokius dalykus girdėjęs ne kartą. V.Rinkevičius sakė nesuprantantis, kodėl Aplinkos ministerijos specialistai priima tokius sprendimus. Seimo nario manymu, pirmiausiai reikėtų kuo griežčiau kovoti ir su brakonieriais.

 

Iš laikraščio “Šiaurės rytai”.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"