Paieška „Mąstyk šiuolaikiškai, mąstyk „žaliai“!”

Alternatyvos

„Mąstyk šiuolaikiškai, mąstyk „žaliai“!”

Konkursas moksleiviams

Gabija SUOBUTAITĖ

 

Startavo UAB „Renerga“ inicijuotas projektas – Anykščių ir Kretingos rajonų moksleivių konkursas „Mąstyk šiuolaikiškai, mąstyk „žaliai“ !” Jame dalyvaujantys šešių mokyklų moksleiviai, pasidaliję į penkias komandas, pirmą kartą galės pajusti reklamos kūrėjų duonos skonį - jie sukurs žaliąją energiją gaminančios bendrovės firminį stilių, kurį teatralizuotai pristatys finaliniame renginyje gruodžio 12 d. Darbėnų kultūros namuose.

Pasak UAB „Renerga“ direktoriaus Lino Sabaliausko, toks konkurso pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai – auga jaunoji karta, neabejinga aplinkosaugai. Šio, kaip ir ankstesnių, tęstinio bendrovės projekto konkursų pagrindinis tikslas - sudaryti moksleiviams sąlygas kūrybinio ugdymo metodais suvokti aplinką, kurioje jie gyvena, ir skatinti jos pažinimą bei suteikti jiems galimybę išreikšti savo švarios ir saugios aplinkos idėjas.

Konkurso dalyviai – 50 Anykščių, Kavarsko, Darbėnų ir Senosios Įpilties nuo12 iki 18 metų moksleivių bei 5 jų mokytojai užduotis pasidalins pagal dvi amžiaus grupes: vyresnieji sukurs visą bendrovės reklaminį paketą - šūkį, plakatą, pristatymą, simbolį ir šventinius atvirukus. Na, o jaunesnieji parengs teatralizuotą jo pristatymą. Komandų kapitonų finaliniame renginyje laukia „Blitc“ turnyras apie alternatyvios energijos gamybos būdus Lietuvoje.

Darbus vertins ir nugalėtojus išrinks vertinimo komisija, sudaryta iš alternatyvios energetikos ir reklamos specialistų. Konkurso partneriai – respublikinė bei regioninė žiniasklaida ir moterų klubas „Gardenija“. Nugalėtojams bus įteikti diplomai ir vertingi prizai, o kitiems dalyviams – padėkos su komisijos pirmininkės bei konkurso iniciatoriaus UAB „Renerga“ vadovo parašais. Iš karto po finalinio renginio visi konkurso dalyviai bus pakviesti į dviejų dienų pramoginę kelionę, kurios metu apsilankys Klaipėdos „Akropolio“ boulinge, galės pasiausti, žaisdami dažasvydį bei paragauti kareiviškos košės.

Ankstesniuose, jau penkerius metus  vykstančiuose konkursuose, vaikai savo požiūrį į žaliąją energetiką ir žinias apie ją išreiškė piešdami, drožinėdami vėjo malūnus, atlikdami mokslinius ir žurnalistinius tyrimus bei kurdami dokumentinius filmus ir mini spektaklius. Moksleiviai pakeliavo žaliosios energijos istorinėmis pėdomis, aprašė savo įspūdžius internetiniame dienoraštyje, fotografavo, dalyvavo viktorinose, sprendė įvairius galvosūkius ir net pabandė išgyventi tris dienas be elektros. Visuose konkursuose vertinimo komisijos narius ir žiūrovus moksleiviai stebino savo kūrybiškumu, žinių apie alternatyviąją energetiką gilumu ir atsakingu požiūriu į ateitį.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"