Paieška Paminėjome Europos sveikos mitybos dieną

„Sveikatiada“ – šaunu!

Paminėjome Europos sveikos mitybos dieną

Greta ORDAITĖ

Biržų r. Kvetkų pagrindinės mokyklos septintokė, projekto dalyvė, „Žvitriosios plunksnos“ draugė  

 


Viešųjų ryšių agentūra ,,Euro RSCG PR“ Panevėžio apskrities mokyklas pakvietė dalyvauti sveikos gyvensenos projekte ,,Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymas mokyklose“. Projekto tikslas - ugdyti moksleivių ir jų šeimų sveiką gyvenseną.

Mūsų mokykla atsiliepė į kvietimą ir pasiūlė partnerei – Panevėžio r. Upytės A. Belazaro pagrindinei mokyklai dalyvauti kartu. Abi mokyklos parengė bendrą dalyvavimo projektą–tiltą „Mano pasirinkimas – sveika gyvensena“. Dalyviai –  abiejų mokyklų šeštų ir septintų klasių mokiniai. Šio projekto-tilto koordinatorės:  Biržų r. Kvetkų pagrindinėje mokykloje - biologijos mokytoja metodininkė Idalija Gasiūnienė; Panevėžio r. Upytės A.Belazaro pagrindinėje mokykloje - vyresnioji biologijos mokytoja Dalia Kukenienė.

Pirmoji projekto dalis - lapkričio 8-osios (Europos sveikos mitybos dienos) paminėjimas. Mes prisijungėme prie sveikos ir aktyvios gyvensenos propaguotojų. Abiejose mokyklose vyko smagūs renginiai – „Sveikatiada“.

„Sveikatiados“ programoje buvo tokios užduotys: įdomioji matematika – „Kiek užaugai ir priaugai svorio nuo gimimo iki šiandien“; „Mano asmeninis fizinės būklės testas“ (5 gebėjimų sričių įsivertinimas: ištvermė, jėga, greitumas, koordinacija ir lankstumas); mitybos testas ,,Ar sveikai maitiniesi“ (savo mitybos įsivertinimas, analizė ir palyginimas su rekomenduojamomis normomis).

Kai kuriose sportinėse rungtyse save patikrino ir išbandė ne tik mokiniai, o ir didžioji dalis mokytojų, klasių auklėtoja, direktorė ir pavaduotoja. Į pasirengimą įsijungė ir mokyklos ūkvedys su darbininku – jie pagamino reikiamas priemones. Kūno kultūros mokytojai, pavaduotoja, lietuvių kalbos mokytoja teisėjavo atliekant užduotis.

Po visų užduočių mokiniai ir pedagogai susirinkome mokyklos kavinukėje, kur vyko „Gardžioji arbatinė“. Gėrėme čiobrelių, kurių pririnkę mums atvežė upytiečiai, arbatą, ją saldinome rėmėjų Kiburių padovanotu medumi, kalbėjomės apie vaistažolių rinkimą, arbatos ir medaus vaistines savybes, aptarėme dienos rezultatus. Į aptarimą mokiniai atsinešė ir paskelbė sudarytas su pačiu savimi sutartis - kaip artimiausiu metu stengsis pakeisti savo kai kuriuos mitybos įgūdžius ir maitintis sveikiau, stiprins savo ištvermę, jėgą, greitumą, koordinaciją bei lankstumą.

Tikimės, kad Europos sveikos mitybos dienos paminėjimas ateityje taps tradicine švente, o su draugais upytiečiais dar labiau susibičiuliausime.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"