Paieška Vaida BAKANAUSKAITĖ

Konkursui "Gamtos pasaka - 2008"

Gamtos stebuklai

Vaida BAKANAUSKAITĖ

Pakruojo r. Pašvitinio pagrindinė mokykla, 10 klasė

 

Gamta - kerinčių paslapčių karalija. Joje pilna stebuklų - trapių, kaip drugelio sparnai, ir galingų, kaip ugnikalnio išsiveržimas...

Gamta mums leidžia susipažinti su savo švytėjimu - įvairiausiais augalais, ežerais, miškais, gyvūnais... Šie stebuklai tarsi kviečia mus pažinti ir pamilti tai, kas mus nuolat supa. Patirti tai, ko dar žmogus negirdėjęs, nematęs.

Tai - lyg pasaulio namai, sukurti ne žmonių, o didesnių galių. Pasilenk ar atlošk galvą, įsižiūrėk, paklausyk, įkvėpk - pamatysi tai, ko dar nesi matęs. Išgirsi tai, ko dar negirdėjęs. Užuosi tai, ko dar neužuodęs. Tiesiog savo akimis pamatysi, ausimis išgirsi, uosle užuosi tai, kas tave pakerės grožiu, kvapu tave visai užburs.

Labai vertinu ir gerbiu, ką sukūrė motina Gamta. Man tiesiog labai malonu ir gera jausti, kaip vėjelio papučiamas sujuda arba sučiulba paukštelis, gražu žiūrėti, kaip parskrenda paukščiai, susuka lizdus. Gamta – tarsi mamos prisilietimas. Tiesiog labai gražu matyti, kaip auga ir skleidžiasi žiedai, kaip išsprogsta pirmieji pavasario pumpurai, lyg duodantys žinią, kad yra Amžinoji tiesa – Gamtos Atgimimas.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"