Paieška Gamtamokslinė konferencija „Pažink mus supantį pasaulį“

„... vien todėl, kad ji nuostabi“

Gamtamokslinė konferencija „Pažink mus supantį pasaulį“

Vaida RUZGIENĖ

Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro gamtininkų skyriaus vedėja

 

„… Įtempki klausą, gal išgirsi paukščio aimaną ar briedžio šauksmą. Sustok, bent trumpam pasigrožėk besikeičiančiu rudens peizažu, įsiklausyk ką pasakoja vėjas, jūra, gluosnis pakely, samanotas akmuo ir pasijusk gamtos vaiku. Pažink mus supantį pasaulį, kuris - toks didelis ir rimtas, kuris spalvotas ir labai žaismingas…“ - tokiais žodžiais spalio 17 d. Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre (KMSC) prasidėjo kasmetinė 2–9 klasių mokinių gamtamokslinė konferencija „Pažink mus supantį pasaulį“. Konferencijoje perskaityta 15 pranešimų. Tai - Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos, „Aukuro“, H.Zudermano vidurinių, „Verdenės“, „Gabijos“, „Versmės“, P.Mašioto, „Santarvės“ pagrindinių mokyklų, d/m „Šaltinėlis“, Moksleivių saviraiškos centro mokinių paruošti darbai.

Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro direktorius Vytautas Krutulis pasveikino susirinkusius dalyvius ir svečius. Jis pasidžiaugė, kad vis daugiau mokinių jungiasi į gamtai neabejingų žmonių būrį, kad noriai atlieka gamtosauginius darbus, kad pagal galimybes geba atlikti tyrimus, juos apibendrinti, jog mokytojai myli gamtą, geba tai įskiepyti savo mokiniams.

„Smeltės“ pagrindinės mokyklos 3a klasės mokiniai (mokytojos G.Dirdienė, A.Kontautienė, R.Grybaitė) savo šokiais, dainomis ir nuostabiais žodžiais apie gamtą konferencijos dalyvius ne tik linksmino, o ir nuteikė rimtam darbui…

Pranešimai buvo įdomūs, išsamūs, gvildenantys aktualias problemas. Juos vertino biologijos mokytojas ekspertas Benediktas Gaižauskas (Valdo Adamkaus premijos laureatas), KMSC biologijos mokytoja metodininkė Teresė Čėsnienė, Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto ir KMSC ekologė Raimonda Kybrancienė. Nemažai darbų buvo skirta ekologinėms problemoms gvildenti. Mokytojai ir mokiniai susirūpinę dėl Baltijos jūros, prie kurios mes gyvename. Tai įrodė „Versmės“ pagrindinės mokyklos (mokytoja G.Mickevičienė) mokinių darbas „Mūsų Baltijos jūra“ ir KMSC mokinių (mokytoja G.Suleimanova) darbas „Išvalykime Baltijos pajūrį“. Šie pranešimai privertė susimąstyti ir realiau pažvelgti į dabartinę situaciją prie jūros. Smagu, kad mokiniai noriai tyrinėja aplinką, prie kurios jie gyvena. „Varpo“ gimnazijos merginų darbas (mokytoja E.Kvaščevičienė) „Žardės tvenkinio flora ir fauna“ leido suprasti, jog labai įdomu ne tik vaikščioti aplink tvenkinį, o ir stebėti bei fiksuoti ten augančius augalus, gyvūnus. „Aukuro“ vidurinės mokyklos mokiniai (mokytoja B. Buikienė) perskaitė naudingą pranešimą „Vanduo ir jo įtaka žmogaus organizmui“. Klausytojai sužinojo daug vertingos informacijos, išgirdo įdomių tyrimų rezultatus. „Aplinkos tyrimo projektas“ – „Santarvės“ pagrindinės mokyklos mokinio (mokytojas E.Lučenko) darbas sudomino išsamumu. Anot komisijos, d/m „Šaltinėlis“ mokinių darbai (mokytoja N.Serdiuk) „Augalai grobuonys“ ir KMSC (mokytoja V.Ruzgienė) mokinės pranešimas„Tas nuostabus varlių pasaulis“ išsiskyrė egzotiškumu ir originalumu. Juose pateikta ne tik įdomi informacija, o ir atlikti įdomūs tyrimai, apklausos. Liūdna buvo klausytis, kad varles nyksta ir jas reikia labai saugoti.

Darbai „Mano šunelis“ ir „Šuo mūsų džiaugsmas“ (H.Zudermano vidurinė mokykla, mokytoja G.Suleimanova) dar kartą įrodė, kad naminiai augintiniai mūsų gyvenime gana svarbūs. Nuotaikingas d/m „Šaltinėlis“ meniškas pranešimas „Rudens išdaigos“ leido atsikvėpti ir pasidžiaugti rudeniu. „Verdenės“ pagrindinės mokyklos mokiniai (mokytoja I.Skališienė) paruošė pranešimą „Gulbės – tvenkinėlio puošmena“. Šis darbas visus sužavėjo nuoširdumu, kruopštumu ir mielu pristatymu. „Gabijos“ pagrindinės mokyklos 3 klasės mokinukai (mokytojos M.Kolesova, L.Eitutienė) paruošė vaizdų ir įdomų pranešimą „Mano žaliasis kampelis“. Džiugu, jog vaikai geba prižiūrėti augalus, jais rūpintis. KMSC mokinė paruošė pranešimą „Pipiro gyvenimas“. Tai - praktinis darbas, parodantis pipiro auginimą. Artėja žiema, ligų sezonas, tad daug naudingų žinių teikė P.Mašioto pagrindinės mokyklos (mokytoja R.Vaidilienė) mokinių darbas „Vaistingieji augalai“.

Apibendrindama ekologė Raimonda Kybrancienė pasidžiaugė, jog tobulėjama, jog esama pranešimuose ir mokslo tiesų, jog kai kurie jaunesniųjų mokinių darbai jau gali lygiuotis į vyresniųjų pranešimus.

„Daug kas gali išsaugoti gamtą, bet ją apgins tik meilė. Gamta išliks sveika tik tuo atveju, jeigu žmogus nors truputį pamils ją vien todėl, kad ji nuostabi“ (Žanas Dorstas) - tokiais žodžiais baigėsi konferencija. Greta to, konstatuota, jog mokiniai įgijo naujos patirties, žinių, teigiamų emocijų, naujų draugų…

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"