Paieška fotografijų parodos „Žemės spalvos“

Gamta - objektyve...

Iš Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre organizuotos fotografijų parodos „Žemės spalvos“ sugrįžus

Audronė KUČINSKIENĖ, Vytautas BUTKUS

 

Penkti metai Tauragės profesinio rengimo centro ekologų (vadovė – biologijos mokytoja A.Kučinskienė) ir fotografų (vadovas – mokytojas V.Butkus) būrelio nariai dalyvauja Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre organizuojamose fotografijos parodoje „ Žemės spalvos“, skirtoje tarptautinei akcijai „Išvalykime pasaulį“.

Parodos tikslai – gamtos unikalumo ir harmonijos suvokimas, gamtos apsaugos ir aplinkos tvarkymo idėjų propagavimas, jaunimo kūrybinės iniciatyvos skatinimas.

Parodai reikėjo pateikti spalvotas ir eksperimentines fotografijas teminiams poskyriams „Žemės spalvos“ (turėjo atsispindėti gamtos grožio, trapumo ir harmonijos akimirkos) ir „Išgelbėkime žemę“ (turėjo būti įamžintas talkos, renginiai, šventės, aplinkos apsaugos projektai ir kt.).

Įgyvendinami parodos tikslus, fotografų ir ekologų būrelių nariai tvarkė jaunimo skverą, lankėsi saugomose teritorijose (Tauragės rajone esančiame Viešvilės rezervate ir Pagramančio regioniniame parke), kur stebėjo saugomas augalų ir gyvūnų rūšis, juos įamžino fotografijose.

Parodai pristatėme tris fotografijas, skirtas skyriui „Žemės spalvos“ – tai Tomo Stalausko „Apskritalapė saulašarė“, Viktorijos Jovarauskaitės „Pajūrio drugelis“ ir Viktorijos Gailevičiūtės „Tradicinė fotografija“.

2008 m. spalio 23 d. su aktyviausiais fotografais ir ekologais vykome į Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre surengtą baigiamąją konferenciją. Ten išklausėme Zarasų rajono Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos dailės mokytojo metodininko Alvydo Stausko mokinių kūrybos gamtos tema darbų analizę, biologo ir kino operatoriaus Mindaugo Sarvilos patarimų apie gyvūnų fotografavimo ir filmavimo ypatybes, bei  Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos technologų mokytojo metodininko Genadijaus Kovaliovo peizažų pateikimo aspektus fotografijoje.

Pasiklausę Artūro Noviko džiazo mokyklos auklėtinių koncerto, sulaukėme parodos įvertinimo.

Šiemet parodoje dalyvavo 478 dalyviai. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos dailės mokytojas metodininkas Alvydas Stauskas pasidžiaugė kokybiškesnėmis ir įvairesnėmis eksperimentinėmis mokinių fotografijomis.

Laikinai einanti jaunųjų gamtininkų direktoriaus pareigas Albina Niunavienė pasidžiaugė, kad mokiniai atlieka daug gražių darbų gamtoje, pakvietė mokinius susidomėti „Žemės menu“ ir iš šios srities paruoštas įvairias kompozicijas pateiti parodai.

Parodos nugalėtojams laikinai Albina Niunavienė įteikė apdovanojimus.

Tauragės profesinio rengimo centro AR–I grupės mokinys Tomas Stalauskas už fotografiją „Apskritalapė saulašarė“ apdovanotas Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro padėkos raštu bei Dusetų dailės galerijos dovana.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"