Paieška „...negalima išmesti gyvūnų...“

„...negalima išmesti gyvūnų...“

Europos veterinarijos savaitės renginys Kalvelių 2-ojoje vidurinėje mokykloje

Leokadija PAVTEL

Vilniaus r. Kalvelių 2-osios vidurinės mokyklos biologijos mokytoja metodininkė

 

Kiekvienas turime augintinį, kurį galime vadinti draugu. Mylime ir globojame, maitiname, gydome kai suserga, vakare klojame patalėlį, linkime geros nakties ir ramių sapnų apie... išsvajotą kauliuką, pieno dubenėlį... O kai kurie gyvūnėliai sapnuoja, kad bėga nuo savo šeimininkų – toli, toli...

Lapkričio 11-ąją Vilniaus raj. Kalvelių 2-ojoje vidurinėje mokykloje vyko renginys, skirtas Europos veterinarijos savaitei.

Nuo ryto rinkosi mokiniai į biologijos kabinete surengtą parodėlę „Mano augintinis“. Mokiniai rodė savo augintinių nuotraukas, pasakojo apie jų išdaigas, dalinosi įspūdžiais apie nebylių draugų gyvenimą, laikymo ir šėrimo ypatumus. Besirūpindami savo augintiniais mokiniai mokosi rūpestingumo, švelnumo, atsakomybės.

Suskambėjus skambučiui 5–6 klasių mokiniai susirinko į netradicinę pamoką, kurią surengė Vilniaus apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausieji veterinarijos gydytojai – inspektoriai Rūta Bajorūnaitė ir Gintaras Dragūnas. Įdomus pokalbis apie gyvūnų gerovę - karvytės Margės istorija, pokalbis apie ligas, kuriomis serga gyvūnai ir jas platina - pasakojo Rūta Bajorūnaitė. Mokiniai aktyviai dalyvavo pokalbyje, atsakinėjo į klausimus, pasakojo įdomias istorijas apie namuose laikomus gyvūnus.

Garsiais plojimais mokiniai dėkojo veterinarijos gydytojams–inspektoriams už įdomią pamoką ir pakvietė apžiūrėti parodėlę, prie kurios dar ilgai vyko diskusijos.

Įvertinant netradicinę pamoką mokiniai rašė rašinėlius.

„Man įsiminė filmukas apie karvutę Margę. Supratau, kad negalima išmesti gyvūnų. Aš labai myliu gyvūnėlius, o ypač šunis ir kates“, - Julija Balcevič.

„Aš supratau, kad su šunimis reikia elgtis gražiai ir nemušti“, - Danielius Golubovskis.

„Man labiausiai patiko filmukas, kuriame Margė pasakojo savo istoriją. Sužinojau, kad gyvūnėliais reikia rūpintis, mylėti, globoti, duoti valgyti, atsigerti vandens ir būtinai paskiepyti“, -Ernestas Lukša.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"