Paieška Pasigaminkite... kurėną

Pasigaminkite... kurėną

Nika PUTEIKIENĖ

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

 

Lietuvos jūrų muziejus garsėja ne tik delfinų, Kalifornijos ar Šiaurės liūtų pasirodymais bei delfinų terapijos užsiėmimais. Lankytojų tyrimai rodo, kad vis daugiau žmonių domisi Laivybos istorijos ekspozicija, mielai užsuka į jau jūrų platybes palikusius ir tapusius eksponatais po atviru dangumi laivus ar žvejo sodybą.

Prieš dvejus metus muziejus, padedant Kapitonų klubui, įkūrė Jaunųjų jūrininkų klubą. Į jį susirinko jūreivyste ir laivybos istorija besidomintys 12–16 metų moksleiviai. Šią idėją pasiūlęs kapitonų klubo prezidentas Ričardas Lučka norėjo, kad bent pajūrio krašto vaikai kuo daugiau sužinotų apie jūrą ir jūrininko profesiją. Į klubą susibūrė jaunieji laivybos entuziastai iš Klaipėdos L. Stulpino bei Tauralaukio pagrindinių mokyklų, Juodkrantės L. Rėzos jūrų kadetų mokyklos...

Klubo užsiėmimai vyksta ne tik Laivybos istorijos ekspozicijoje ar Kapitonų klube, bet ir uoste, vaikai įgauna praktinių įgūdžių padedami sutvarkyti plaukiojantį muziejaus eksponatą kurėną ir net išplaukia šuo egzotišku laivu į marias.

Tikriausiai daugelis iš vaikystės prisimena įvairių modeliukų gamybą. Dabar Jūrų muziejaus edukatoriai paruošė naują edukacinį užsiėmimą, kurio metu moksleiviai kviečiami pasigaminti... kurėną. Be abejo, ne tikrą, ne medinį, tik labai į jį panašų, mažesnį daugelį kartų, popierinį. Užsiėmimas skiriamas vyresnių klasių moksleiviams, nes tikslaus modelio pasigaminimas reikalauja ir kruopštumo, ir nuovokumo. Jaunesni vaikai galėtų jį pasidaryti padedami tėvų ar mokytojų.

Pasak kurėno kapitono istoriko Romaldo Adomavičiaus, šis užsiėmimas suteikia vaikams ne tik galimybę tiesiogiai susipažinti su Kuršių marių arealo kultūros tradicijomis, bet ir įgyti žinių apie laivų konstrukcijas, plūdrumo savybes, laivadirbystės principus. 

Šį projektą parėmė Klaipėdos miesto savivaldybė.

O visos muziejaus ekspozicijos pristatomos naujoje edukacinėje knygelėje „Pažink paslaptingą vandenų pasaulį“. Ją sukurti padėjo ir patraukliais piešiniais praturtino žinoma grafikė Gražina Oškinytė. Tai knygelė-rebusas, nes joje ne tik pateikiama informaciją, bet ir užduodama daug klausimų, minklių, atsakymai į kuriuos – muziejaus ekspozicijose. Knygelė buvo išleista Kultūros rėmimo fondo dėka.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"