Paieška Talka Vidzgirio draustinyje

Talka Vidzgirio draustinyje

Irena PETKEVIČIENĖ

Alytaus Putinų vid. mokyklos biologijos mokytoja metodininkė

 

Po pamokų, pakviesti Gamtos tyrimų ir ekologinio švietimo stoties darbuotojų, visų miesto mokyklų gamtos draugų komandos rinkosi į Alytaus miesto aikštę. Iš čia ištaigingi „Kautros“ autobusai mokinių grupes nuvežė į Vidzgirio botaninį draustinį. Čia prasidėjo miško švarinimo talka. Pradžioje – instruktažas. Po to dalinamos talkininkams pirštines, šiukšlėms rūšiuoti įvairių spalvų maišai. Renginio organizatoriai aštuonioms talkininkų grupėms paskirsto draustinio švarinimo plotus, koordinates.

... Prasidėjo „lenktynės“ - kas daugiau surinks šiukšlių. Aštuntoje grupėje buvę Putinų vidurinės mokyklos gamtos draugai „lenktyniavo“ su Senamiesčio pradinės mokyklos ketvirtokais. Buvo džiugu žiūrėti į nuoširdžiai draustinį švarinančius mokinius. Žinoma, apmaudu, jog tokį gražų Alytaus pašonėje esantį gamtos kampelį teršia suaugę žmonės. Primėtyta ir padangų, ir stiklo, ir konservų dėžučių, ir popiergalių, ir... Ši šauni miesto mokyklų mokinių vykdyta talka buvo ne tik darbas. Mokiniams tai buvo tikra atrakcija.

... Vaikščiodami prie Radžiūnų piliakalnio mokiniai aptiko žydinčią mėlynžiedę žibutę. Pajuokavome: čia - kaip toj pasakoj, kur pamotė siunčia našlaitę žiemą žibučių rinkti!.. Tačiau mes – realybėje, nes žibutė draustinyje žydi lapkričio pabaigoje!

... Nufotografavome šį žydintį augaliuką. Pakvėpavom tyru oru, sukrovėme šiukšlių maišus į krūvas ir leidomės į draustinio pamiškę. Prie Pulko ir Vidzgirio gatvių sankryžos, kur laukė karšta arbata, skanios bandelės.

Prisivaišinę talkos dalyviai dar gavo ir dovanų: maišelius, pagamintus iš perdirbtos makulatūros, ir magnetinius lipdukus.

Šauni buvo talka! Dėkodami visiems Gamtos ir ekologinio švietimo stoties organizatoriams bei direktoriui Arūnui Balsevičiui skandavome: ačiū, ačiū, ačiū!..

... Ši talka organizuota vykdant visuomenės švietimo ir informavimo projektą apie apmokestinamųjų gaminių ir pakuočių atliekų tvarkymą Alytaus apskrityje. Švarinusiems Vidzgirio botaninį draustinį mokiniams buvo reali pamoka: reikia ne žodžiais, o darbais saugoti gamtą ir neteršti aplinkos.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"