Paieška Kur mokomės mylėti, jausti, pažinti.....

Viską turime čia!

Kur mokomės mylėti, jausti, pažinti.....

Rasa RUTKAUSKIENĖ

Anykščių regioninio parko vyr. ekologė

 

Šuoliuoja mokyklose mokslo dienos. Įsibėgėja Anykščiuose ir jaunųjų miško bičiulių veikla. Anykščių miškų urėdijos Pavarių girininkijos bei Anykščių regioninio parko globojami „Skruzdėliukai“ suplanavo ne tik svarbiausius metų darbus, mokymus, o ir išvykas. Juk visada smagu keliauti, kažką naujo sužinoti, pamatyti, išmokti! Ir nesvarbu, kad važiavome netoli, tik į 15 km nuo Anykščių esančią Troškūnų girininkiją. Miško muziejus, pažintinis takas, arboretumas, naujos medinės skulptūros – mūsų kelionės tikslas!..

Girininkijos patalpose įsikūrusiame miško muziejuje mus „pasitiko“ gudruolė lapė, bebras, baltieji kiškiai... Labiausiai miško bičiuliams patiko vilko iškamša. O kur dar erelis rėksnys, pelėdos, tetervinas ir smulkieji miško paukščiai!

Į daugybę klausimų turėjo atsakyti Troškūnų girininkijos girininkas Audrius Kusta, vėliau pakvietęs mus keliauti pažintiniu taku. Ąžuolas galiūnas, senolis uosis, pušis, užaugusi 28 m aukščio, išlakios drebulės, pribręstantis beržynas ir juodalksnynas, pusamžis pušynas, brandus eglynas su drebule...

„O ten - žmogaus pasodintas miškas: eglės ir ąžuolo želdiniai“, – nenuilsdamas pasakojo mums girininkas.

Jeigu pavargsime, žinojome, kad take mūsų laukia įrengta atokvėpio aikštelė su pavėsine, lauko baldais, laužaviete. Tačiau mes skubėjome grįžti, nes turėjome dar pamatyti „Arboretumą“. Ne visiems „Skruzdėliuko“ nariams iškart pavyko ištarti šį žodį. O dar suvokti - kas gi tai yra?!

... Ilsėtis nebuvo laiko... Pasak girininko, dabar 2,5 ha parke auga 85 medžių rūšys ir formos, o arčiau girininkijos pastato šliejasi kolekcinė dalis. Supratome, kad parko medžių atranka, sodinimas, priežiūra – tai daug darbo ir lėšų reikalaujantis triūsas. O darbuotojai paaiškino: artimiausiuose planuose - arboretume įkurdinti apie 370 medžių rūšių ir formų. Gal pavyks parką praplėsti dar bent pora hektarų. Nors šiuo metu arboretume esančios medinės skulptūros gerokai didesnės už čia sodintus medžius.

„Turbūt neilgam laikui“, – svarstė jaunieji miškininkai. Jiems buvo labai įdomu, kuomet reikėjo atspėti kiekvienos skulptūros „vardą“: „Gyvatynė“,  „Miško sodintojas“, „Vėjas“, „Miško kaukas“... Dar įdomiau buvo klausytis apie kiekvienos skulptūros atsiradimo istoriją.  O!.. Dar reikia pasėdėti ąžuoliniame krėsle (su užrašu „Nemušk žalčio, saulė verks“) - veržėsi visi „skruzdėliukai“.

Džiaugiamės, kad pabuvome pasaulyje, kuris moko mylėti, jausti, pažinti! Kur atsiveria širdys tyrai Žmogaus ir Gamtos sielai! Ir nereikia niekur toli važiuoti, viską turime čia.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"