Paieška Liepsnos į svečius nekalbinat...

Liepsnos į svečius nekalbinat...

Vilma ADOMAVIČIENĖ, Nijolė KAIRIENĖ

Švėkšnos „Saulės“ vidurinės mokyklos mokytojos

 

Švėkšnos „Saulės“ vidurinės mokyklos 3a klasė (mokytoja O.Jurjonienė), 3b klasė (mokytoja E.Kaktienė), 4a klasė (mokytoja V. Adomavičienė), 4b klasė (mokytoja N.Kairienė) dalyvavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prevencinėje akcijoje „Būk saugus, moksleivi“. Jos tikslas – supažindinti pradinių klasių moksleivius su saugaus elgesio taisyklėmis buityje bei gamtoje (juk žinome, kiek blogio gali teikti ne vietoje įžiebtas ar be priežiūros paliktas paprasčiausias laužas) ir suteikti jiems žinių, kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus.

... Spalio mėnesį mokiniai apsilankė Šilutės priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyboje. Pareigūnai mokė moksleivius saugaus elgesio taisyklių, parodė nuotraukų albumus iš gaisro įvykių vietų, aiškino apie sunkų gaisrininko darbą, demonstravo gelbėtojo aprangą, įrankius, gelbėjimo techniką, atsakė į mokinių užduotus klausimus… Mokiniai galėjo patys pakilnoti sunkius deguonies balionus, karpymo žnyples, turėjo galimybę pasėdėti naujoje priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos mašinoje, kurios vertė apie pusė milijono.

Šilutės priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos pareigūnai papasakojo moksleiviams kaip išvengti gaisro ir kada skambinti telefonu 112.

Dėkojame Šilutės PGT Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Arūnui Ališauskui, kuris maloniai sutiko priimti tokį didelį būrį mokinių.

... Pažintį apie saugų elgesį su ugnimi mokiniai pratęsė žiūrėdami Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklį „Katės namai“. Išvydo nuostabią, muzikos, šokių, dainų ir pokštų kupiną istoriją apie veikėjų neatsargų elgesį su degančiomis žvakėmis.

Su dideliu noru moksleiviai dalyvavo tolimesniame Šilutės PGT organizuotame rajono mokyklų moksleivių rašinio „Kaip aš namus dariau saugesniais“ konkurse. Ketvirtokai savo rašinėliuose rašė: „Dabar aš žinau, kad mažiems vaikams su degtukais nevalia žaisti ir be priežiūros mažų vaikų negalima palikti“ (Urtė P.); „Močiutė sako, kad atsargų ir Dievas saugo, todėl aš dabar visada būsiu atsargi“ (Akvilė P.).

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"