Paieška Kačių sąmokslas

Kačių sąmokslas

Alfonsas BURBA

Pakruojo r., Klovainiai

           

Turime šunį mišrūną. Toks vidutinio dydžio, labai geras sargas, žino sodybos ribas ir lojimu įspėja kiekvieną, mėginantį jas peržengti. Tačiau nuo kačių neapgynė. Ir pats neapsigynė. Anksčiau visas vydavo lauk, o tos bėgdavo.

Bet štai atsirado naujų kačių. Mes jas vadiname bomžėmis. Mat neturi šeimininkų. Manome, kad tai iš miestų atvežtos ir kur nors Klovainių apylinkėse išmestos katės. Jos alkanos, drąsios. Nežinau kada, bet jos, matyt, įvarė baimės ir mūsų šuniui.

Mat dabar ne tik drąsiai vaikštinėja po kiemą, bet dar ir nuvaro nuo ėdalo šunį. Kai šuns maistą nešame prie būdos, katės kažkur pasislėpusios stebi, o vos tik nueiname – kaipmat jau prie šuns ir ėda, ką radusios. Aną naktį girdžiu – šuo čia kaukia, čia loja. Einu laukan pažiūrėti, kas dedasi. Ogi šunelis tupi prie būdos, atsitraukęs, kiek grandinė leidžia, tuo sykiu būdoje įsikūrusios katės. Tą kartą išvariau, visaip pagąsdindamas, bet kas žino, ar nesugalvos kasnakt ateiti kur šilčiau?

 

Redakcijos pastaba. Va va... Aiškių aiškiausias iš anksto planuotas ir surengtas kačių sąmokslas. Juk sumanymas palyginti paprastas – veikdamos po vieną, šuns nenugalėsime, o kai stosime petys petin – net ir aršiausias paspaus uodegą... Ką šuo galvoja ar ką ketina daryti, mes galime atspėti. O štai katė – visai kitas pasaulis. Kartais, atrodo, meiliai murkia, o galvoje jau kažkokį planą mezga. Nebūtinai norėdama pakenkti mums. Taigi, jei kur kaimynystėje yra šuo, tai tyliai planuoja, kaip jam šunybę iškrėsti.

Gerbiamam Stasiui Burbai galėtume tik štai ką patarti: jei  skriausti tų varganų benamių kačių širdis neleidžia, tai šunelį teks įleisti lauko virtuvėlėn, kaip kad darote šaltomis žiemos naktimis, o katėms užleisti jo būdą. Ir dar užkandos palikti... Nes kitu atveju kas naktį teks keltis ir daryti tvarką. Be to, ką žinai, gal šventą Kūčių naktį, kai gyvūnai kalbasi, jie susitars ir būdoje nakvos kartu?

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"