Paieška Žinios – „žaliam“ pasauliui

Žinios – „žaliam“ pasauliui

Anykščių ir Kretingos rajonų moksleivių žaidybinė viktorina

Gabija SUOBUTAITĖ

 

Gruodžio 17 dieną, Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje įvyko UAB „Renerga“ inicijuota Anykščių ir Kretingos rajonų moksleivių žaidybinė viktorina „Žalios“ žinios – „žaliam“ pasauliui kurti!”. Jos nugalėtojais tapo moksleiviai iš Kavarsko vidurinės mokyklos.

Šešerius metus besitęsiančiame „žaliajame“ projekte jau dalyvavo per 600 moksleivių iš Anykščių ir Kretingos rajono, kurie per šį laikotarpį susipažino su alternatyviąja energetika ir jos svarba dabarties ir ateities kartoms per įvairias praktines užduotis - kūrė spektaklius, reklaminius paketus ir dokumentinius filmus, drožinėjo vėjo malūnus, rengė fotografijų parodas, rašė publicistinius straipsnius ir mokslinius darbus, dalyvavo viktorinose, bandė išgyventi išlikimo stovykloje be elektros prietaisų, savaitę autobusu keliavo žaliosios energijos istorinėm pėdom, pajūryje kūrė savo „žalią“ šalį ir pan.

Šių metų konkursui, kuriame dalyvavo 40 moksleivių ir 6 mokytojai, dalyviai ruošėsi nuo spalio 26 dienos. Per šį laikotarpį moksleiviai turėjo gilintis į atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą savo krašte, juos analizuoti, vertinti ir, pasitelkus kūrybiškumą bei meno kalbą, atlikti namų užduotis – teatralizuotus komandų prisistatymus. Viktorinos metu dalyviai varžėsi autoritetingai komisijai ir žiūrovams demonstruodami savo išmonę ir žinias apie elektros energijos gamybą iš „žaliosios“ energijos. Atsakingiausia užduotis teko komandų kapitonams, kurie ekspromtu atsakinėdami į jiems pateiktus klausimus komandoms pelnė lemiamus balus. Viktorinos dalyvių teigimu, daug įtampos sukėlė sudėtingi priešininkų paruošti klausimai. Tačiau vis dėlto sunkiausi buvo komisijos klausimai apie ES reikalavimus „žaliajai“ energijai. Vertinimo komisijos pirmininkas, UAB „Renerga“ valdybos narys ir šio projekto pradininkas Algis Jakučionis stebėjosi kasmet vis didėjančiomis vaikų žiniomis apie atsinaujinančius energijos šaltinius.

Nugalėtojų komandai buvo įteikti diplomai ir atminimo dovanos. Tačiau apdovanoti ne tik nugalėtojai, o ir visi viktorinos dalyviai. UAB „Renerga“ pakvietė juos į įspūdingą kelionę daugiau nei šimtmetį skaičiuojančiu „siauruku“, o vakare - į kalėdinį „žiburėlį“. Netikėtas siauruko užgrobimas ir nustebino, ir pralinksmino keleivius - vaikams teko išsipirkti plėšikų pagrobtus mokytojus, šokti ir dainuoti aplink laužą, visi norintys galėjo išmėginti savo šaudymo sugebėjimus.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"