Paieška Delfinas išgelbėjo kašalotus nuo žūties

Delfinas išgelbėjo kašalotus nuo žūties

 

Keletą valandų Naujosios Zelandijos gelbėtojai bandė išlaisvinti seklumoje įstrigusią nykštukinio kašaloto patelę ir jos vienerių metų jauniklį, tačiau visos jų pastangos buvo nesėkmingos. Kol akiratyje nepasirodė delfinas.

Įvykiai klostėsi tiesiog kaip holivudiniame kino filme su neišvengiama laiminga pabaiga. Praplaukdamas pro šalį seniai vietos gyventojų pažįstamas žaismingas ir nerūpestingas delfinas susidomėjo gelbėjimo darbais. Kašalotai, patekę į seklumą, buvo išrietę savo uodeginius pelekus ir siuntė į aplinką bėdos signalus.

Po ketvirto bandymo nustumti jūrinius milžinus nuo seklumos gelbėtojai suprato, jog gyvūnai pavargo, visiškai prarado orientaciją ir jiems gali padėti tik stebuklas. Delfinas negalėjo ramiai žiūrėti į kašalotų kančias. Išniręs iš jūros, jis pradėjo rodyti nelaimėliams kelią į laisvę. Keista, jog motina su vaiku tuoj pat ėmė stumtis per vandenį paskui savo gelbėtoją, išvedusį juos į atvirą vandenyną.

Viena iš pačių nuostabiausių delfinų ypatybių – įgimtas bičiulystės jausmas. Pakišti savo „petį“ šie gyvenimo džiaugsmo kupini gyvūnai būna pasirengę ne tik savo gentainiams, bet ir visiems, patekusiems į bėdą. Esama daug liudijimų, kaip delfinai gelbėjo skendusius žmones. Tiktai apie banginių gelbėjimą informacijos iki šiol nebūta...

 

Parengė Jonas VANAGAS

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"