Paieška Užkąskite... žiogelių

Užkąskite... žiogelių

 

Susidoroti su maisto stygiumi pasaulyje lengva: tiesiog reikia dažniau įtraukti į žmonijos meniu... vabzdžius. Tokią išvadą padarė JTO Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO) specialistai eilinėje savo konferencijoje, kuri neseniai vyko Tailande.

Mokslininkai tikino, jog „vabzdžiai gali būti puikiu baltymų ir vitaminų šaltiniu“. Jų nuomone, „vabaluose, žioguose ir drugeliuose esama tiek pat baltymų, kiek, pavyzdžiui, mėsoje ir žuvyje, o daugelio vabzdžių lervos turi svarbių vitaminų ir mineralinių medžiagų“.

Ekspertai nepatingėjo paskaičiuoti, kad „valgomais žmogui gali būti apie 1400 vabzdžių rūšių (...) Juos valgo 36 Afrikos, 29 Azijos ir 23 Šiaurės ir Pietų Amerikos šalyse“.

Tailando konferencijoje dalyvavę mitybos specialistai peržiūrėjo efektingo miškų naudojimo galimybes – juk būtent miškuose gyvena dauguma žmogaus galimų valgyti vabzdžių. Buvo aptartos tokių vabzdžių rinkimo, pakavimo, platinimo ir vartojimo galimybės.

Savo konferencijos organizavimo vieta (Tailandą) FAO pasirinko ne atsitiktinai: vietinė virtuvė naudoja maistui daugybę rūšių vabzdžių. Didžiausiu populiarumu pasižymi svirpliai, žiogai, vandeninės blakės, bambukinės kirmėlės, skorpionai, o taip pat kai kurių vabzdžių lervos.

Vabzdžius, pasak vietos kulinarų, vartoti maistui nesudėtinga. Jie nuplaunami švariu vandeniu ir kepami aliejuje arba grilyje. Po terminio apdorojimo sliekai ir lervos išsyk būna paruošti vartojimui, o vabzdžiams, turintiems chitino dangą, dar turi būti pašalinami sparnai ir kojos. Kepti vabalai, vabzdžiai, žiogai ir lervos neturi aiškiai išreikšto skonio. Tačiau kai kurie egzotiką mėgstantys gurmanai teigia, jog šliaužiantys, šokinėjantys ar skraidantys gyviai šiek tiek primena keptus riešutus, o tai jau visai neblogai. Vietos gyventojai juos dar pagardina druska, pipirais ar sojų padažu.

Parduodamas šis egzotiškas maistas tiesiai gatvėse, iš vežimėlių. Didžiausią paklausą turi bambukinės kirmėlės. Vienas paketukas bet kokių valgomųjų vabzdžių kainuoja apie 50 batų (pusantro dolerio). Išimtis – tik skrudinti skorpionai – tai tikras delikatesas. Jie ir kainuoja brangiau, ir parduodami ne visur.

Vystantis maisto pramonei, netgi pradėta konservų iš keptų vabzdžių gamyba. Beje, tarp užsienio turistų tokie konservai itin paklausūs.

 

Parengė Kostas JANKUS         

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"