Paieška Eksponatai mena Salako istoriją

Eksponatai mena Salako istoriją

Regioninių parkų lankytojų centrai laukia pirmųjų keliautojų

Vytautas EIDEJUS

Gražutės regioninis parkas

 

Nepatikėsite, tačiau  turiningai pailsėti nešvaistant pinigų tikrai galima. Tereikia žemėlapyje susirasti Gražutės regioninį parką (Zarasų rajone) ir atvykti į Salako miestelį. Čia neseniai duris atvėrė Gražutės regioninio parko lankytojų centras. Suomijoje, Švedijoje ir kitose aukštos gamtosauginės kultūros šalyse lankytojų centrai veikia jau kelis dešimtmečius, yra populiarūs ir gausiai lankomi turistų, o mūsų šalyje - kol kas naujiena.

Gražutės regioninio parko lankytojų centre geriausiai pradėti pažintį su šia vietove. Profesionalų sukurtas interjeras, mokslininkų ir parko specialistų parengta informacija apie gamtos ir kultūros paveldo objektus, parko kraštovaizdį ir biologinę įvairovę, išradingai pateikta informacija nustebins net visko mačiusius keliautojus. Čia geriausia planuoti savo kelionę, susidaryti individualų pažintinės kelionės maršrutą, išsirinkti tinkamą stovyklavietę poilsiui gamtoje.

Lankytojų centre veikia bene toliausiai nuo jūros nutolęs „Jūrų muziejus“. Apsilankę muziejuje išgirsite ne tik kvapą gniaužiančių istorijų apie pavojingas jūrų keliones, nuodingąsias kriaukles, gydomuosius sepijų miltelius, bet ir pamatysite gausybę neįprastų ir neregėtų jūros gelmių gyventojų. O jei labai pasiilgote jūros, tikrai išgirsite ją, kriauklėse ošiančią. Lankytojų centro Salako krašto etnografinėje ekspozicijoje, kurio įrengimu rūpinosi Lietuvos nacionalinis muziejus, sužinosite viską apie XX amžiaus salakonų gyvenimo būdą, miestelėnų charakterį, gražiausias krašto šventes, senuosius amatus, miestelio įžymybes. Ekspozicijoje senosios fotografijos, žemėlapiai ir restauruoti eksponatai mena Salako krašto istoriją.

Lankytojų centras atviras kiekvieną darbo dieną (vasarą ir šeštadieniais), o savaitgaliais priimamos užsiregistravusios turistų grupės.

Aktyvų poilsį gamtoje mėgstantys gali pasirinkti kelionę baidarėmis Šventosios upe ir ežerais arba išmėginti jėgas su dviračiu. Parke įrengta dviračių trasa tapo sėkmingiausiu  2008 metų turizmo infrastruktūros projektu, o Vivattur parodoje išrinkta įdomiausia 2009 metų kelione Lietuvoje.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"