Paieška Mišką šviesino bičiuliai

Mišką šviesino bičiuliai

Janina DAUKIENĖ 

Kupiškio r. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinė mokykla, JMBB „Pelkinukas“ vadovė

 

... Diena išaušo šviesi ir šilta. Saulutė žvalgėsi į sujudusius, sukrutusius miestų ir kaimų, sodybų, pakelių ir miško tvarkytojus. Ir Butkūnų miškas sulaukė talkininkų – jaunųjų miško bičiulių būrelio (JMBB) „Pelkinukas“ desanto.

... Nedidukėje pušynėlio aikštelėje miškininkų įrengta poilsio vieta su stalu ir dviem suolais. Smagi pasėdėti su draugais. Būtų jauku, jei prieš tai apsilankę poilsiautojai būtų palikę įvairias pakuotes. Nuoširdžiai paplušėję mokiniai surinko išmėtytus plastikinius ir stiklinius butelius, stiklo šukes, buitines atliekas.

Truputį pavažiavę sustojome vėl, kad surinktume jau nuo kelio šviečiančias ir tikrai miško nepuošiančias įvairias atliekas.

Trečiasis sustojimas - didelėje asfaltuotoje miško aikštelėje. Paklotėje žydėjo baltažiedės plukės, mėlynžiedžių žibuoklių kerai, kerojo mėlynių ir bruknių uogienojai. Šalia nedidelėmis krūvomis išversti riogsojo buitinių atliekų kauburiai. Vaikus stebino toks kai kurių žmonių noras iš namų vežti į girią visa, ko nebereikia. Surinkę aikštelės pakraščiuose išpiltas ir išmėtytas buitines atliekas, vaikai švarino miško paklotę, iš griovių ir iš po samanų traukė įvairias plastikines ir stiklines pakuotes.

Tądien jaunieji miškininkai (kartu su Kupiškio miškų urėdijos JMBB koordinatoriumi V. Stapulioniu) pririnko 15 maišų įvairių buitinių atliekų. Stambiąsias surinko ir sunešė į vieną krūvą.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"