Paieška Grožio oazė Mažeikiuose

Grožio oazė Mažeikiuose

Lidija UMBRASIENĖ

Palanga 

 

Mažeikiai garsūs naftos perdirbimo gamykla, nauja modernia bažnyčia, žymių kraštiečių skulptūromis parke, AB „Ingman – Vega“ ledais... ir tulpėmis.

Lidija ir Algimantas Sarakauskai savo sodyboje augina net 900 tulpių veislių. Akys raibsta nuo jų spalvų įvairovės. Raudonos, baltos, rožinės, geltonos, violetinės, oranžinės, margos ir net juodos. Žiedų taurės – tuščiavidurės ir pilnavidurės, panašios į rožes ar bijūnus. Ilgos ryškiaspalvių žiedų lysvės driekiasi abiejose keliuko pusėse. Tulpyną nuo vėjų saugo spygliuočiai medžiai – įvairių formų ir aukščio kadagiai, kukmedžiai, tujos, eglės su skiepytomis „kepurėmis“ – lyg gandralizdžiais viršūnėje. Gyvatšakės, svyruoklės eglės pasidabinusios stambiom kankorėžių sagėm. Skiepytos guobos iki žemės nulinkusių šakų palapinė teikia gaivią vėsą per vidurdienio karščius. Šalia – dar tik besiruošiantis skleisti lapus tulpmedis. Šis iš Šiaurės Amerikos kilęs medis savo gelsvų taurelių žiedus išskleidžia birželio–liepos mėnesį. Žaliame vejos ir medžių fone išsiskyrė raudonlapiai bukai, raugerškiai, lazdynai. Šalia beržų alėjos nematytas stebuklas – apie pušį apsivijęs baltakamienis berželis. Nustebino medžiuose žemai, vos metro aukštyje įkelti inkilai. Šiuose paukščių nameliuose įsikūrė zylės ir margasparnės musinukės.

Už tulpyno žaliasis šlaitas leidžiasi prie dviejų tvenkinių su vandens lelijomis ir įžuvintais plačiakakčiais amūrais. Apsupti žaliuojančių kadagių vainikais pūpso nemaži rieduliai. Tvenkinių vandenyje, lyg veidrodyje, atsispindi šlaito medžiai ir akmenys.

Be tulpių, gėlininkai Sarakauskai augina narcizus, krokus, lelijas, kardelius. Jų svogūninių gėlių kolekcija – didžiausia Lietuvoje. Lelija „Marlene“ išauginusi ant savo stiebo net 135 žiedus, pateko į Gineso rekordų knygą.

Negaunanti ES lėšų, nei paramos iš Gėlininkų sąjungos, Sarakauskų šeima kuria grožį sielos atgaivai sau ir kitiems ir neįsivaizduoja savęs be medžio, be gėlės, be paukščio.

Pamatę šį nuostabų darbščių žmogaus rankų sukurtą gamtos kampelį, Klaipėdos neįgalieji liko dvasiškai pakylėti ir suprato, kad meilė ir grožis gali pakeisti pasaulį.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"