Paieška Neakivaizdinė jaunųjų gamtos žurnalistų mokykla

Paaštrinus plunksnas prieš vasarėlę...

Neakivaizdinė jaunųjų gamtos žurnalistų mokykla

Virginija DROBELYTĖ

Mokyklos kuratorė

 

Rašyti apie Lietuvos gamtos padėtį, apie mokyklų organizuojamą gamtosaugą, pastebėti žurnalistinio tyrimo vertus objektus gali ne kiekvienas – reikia ir raštingam būti, ir apie gamtą išmanyti. Lietuvos jaunųjų gamtininkų centras, siekdamas ugdyti mokinių pilietiškumą, publicistinius gebėjimus, kritinio mąstymo įgūdžius, skatinti mokinių domėjimąsi šalies, krašto gamtos problemomis, sudaryti sąlygas mokinių gamtinei žurnalistikai, įsteigė Neakivaizdinę jaunųjų gamtos žurnalistų mokyklą.

Šįmet į Neakivaizdinę jaunųjų gamtos žurnalistų mokyklą susirinko jau II laida – per dvi dešimtis X–XI klasių mokiniai iš Palangos, Vilniaus, Panevėžio miestų, Anykščių, Kaišiadorių, Kėdainių, Kretingos, Mažeikių, Prienų, Radviliškio, Ukmergės rajonų. Metus juos mokys profesionalai: žurnalistai, fotografai, socialiniai pedagogai, ryšių su visuomene specialistai, lituanistai ir kiti su žurnalistika susiję žmonės. Ne visi mokiniai taps profesionaliais žurnalistais, bet čia ugdomas įžvalgumas, raštingumas, žurnalistinės etikos kodekso pagrindai, ryšių su visuomene patirtis bus reikalinga visiems, kad ir kuo jie dirbtų.

Gegužės 22–23 d. jauniesiems publicistams suorganizuotoje 3-iojoje sesijoje jaunuoliai mokėsi pažinti save. „Žaliojo pasaulio“ redaktoriaus pavaduotojas bei Nacionalinio radijo laidos „Gamta – visų namai“ redaktorius Zenonas Butkevičius noriai dalijosi žurnalistine patirtimi. Vaikščiodami po Pavilnių regioninį parką mokiniai kritiškai stebėjo kaip dera pramogos ir gamta. Žurnalistė Lidija Laurinčiukienė teoriškai ir praktiškai mokė žurnalistinių žanrų subtilybių.

Paaštrinę plunksnas, vasarai gavę namų užduotis, susidraugavę jaunieji žurnalistai atsisveikino vieni su kitais. Jie išsiskyrė neilgam – iki rudens sesijos rugsėjį.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"