Paieška Išjunk šviesą!

Išjunk šviesą!

Skatinimas efektyviai naudoti elektros energiją mokyklose

 

Šiuo metu, kai skaitote šį laišką, didžiuliai Europos energijos kiekiai yra iššvaistomi dėl mokyklose ir namuose paliktų įjungtų lempučių ir nenaudojamų elektros prietaisų. Kol pasaulio vadovai ir mokslininkai stengiasi sukurti naują globalinę strategiją, padėsiančią išspręsti klimato pokyčius, mes su mokyklomis padirbėsime energetikos srityje, kad pokyčių jėga būtų Europos mokinių rankose. Ir visa tai projekte „Išjunk Šviesą“!

Šiuo metu visoje Europoje pasyvios parengties būsenoje yra palikta per 3 milijardus kompiuterių, televizorių, vaizdo grotuvų, projektorių, kompiuterinių žaidimų valdymo pultų, garso aparatūros ir begalė kitų prietaisų, kurių kiekvienas įprastai sunaudoja nuo 10 iki 15 vatų! Gali atrodyti, kad tai nėra daug, bet jei juos visus sudėsime, pamatysime, koks didžiulis kiekis energijos yra iššvaistomas.

Norint paskatinti ir suteikti Europos mokinimas teisę prisiimti atsakomybę už jų pačių sunaudotą energiją, mums džiugu pranešti, kad Kuršėnų Pavenčių vidurinė mokykla yra šio įdomaus naujo projekto „Išjunk šviesą“ dalyvis. Projektą finansuoja Europos protingos energijos programa  IEE/07/639. Projektu „Išjunk šviesą“ siekiama išspręsti iššvaistomos energijos problemą skatinant mūsų vaikus ir jaunimą efektyviai naudoti energiją išjungiant šviesą ir elektros prietaisus, kai jie nėra naudojami, pradedant tai daryti mokykloje ir perkeliant šią idėją į namus, kur mama, tėtis ir kiti giminaičiai taip pat ims „Junginėti jungiklius“.

 

Idėja paprasta, bet labai veiksminga!

 

Ypatingas projekto „Išjunk šviesą“ (kuris gyvuoja jau 6 mėnesius iš 2 jo trukmės metų) tikslas - kruopščiai suplanuoti, parengti ir pradėti dinamišką bei įkvepiančią kampaniją pradinėse ir vidurinėse Europos (ES-27) mokyklose, kad efektyvus energijos vartojimas taptų madingas ir, svarbiausia, kad tai būtų lengva pasiekti. Projektą vykdo partneriai iš Estijos, Maltos, Ispanijos, Italijos, Kroatijos, Šiaurės Airijos, Norvegijos, Lietuvos ir Jungtinės Karalystės, o taip pat apims visas ES 27 valstybes, Turkiją ir Kroatiją.

Norėdami rasti daugiau informacijos apie efektyvaus energijos vartojimo renginius ir veiklas, organizuojamas projekto „Išjunk šviesą“ kampanijos metu, įskaitant įdomius konkursus, skatinančius mokinius  taupyti elektros energiją savo mokyklose išjungiant šviesas ir prietaisus, kai jie nenaudojami, prašome apsilankyti „Išjunk šviesą“ tinklalapyje: www.flicktheswitch.eu.

Arba parašykite mums (kontaktinio asmens el.paštas: pavenciuvid@takas.lt ): Kuršėnų Pavenčių vidurinė mokykla, Ventos g.17, Kuršėnai LT-81157

Ar sutiktumėte tapti mūsų rėmėjais, padėjėjais? Mes galime dar daugiau suteikti informacijos apie šį projektą. Prašytume skleisti šio projekto idėjas leidiniuose, įstaigose. Jūsų balsas gali būti veiksmingas. Laukiame žinių iš Jūsų.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"