Paieška Į Krekenavos kraštą...

Į Krekenavos kraštą...

Laura BALČIŪNAITĖ

Baisogalos gimnazija

 

Neseniai užsukau į Krekenavos girininkiją. Taip gražiai tvarkomos girininkijos dar nesu mačiusi. Įėjimas - lyg tunelis, nes medžių labai daug. Jie savo šakomis ir lapais užstoja saulę ir padaro stogą. Viduryje miško stovi didingas girininkijos pastatas. Šalia - įstabus „Girininko takas“, kuriame galima ne tik grožėtis gamta, o ir sužinoti daugiau apie medžius.

Girininkija turi valstybės saugomą gamtos paminklą akmenį „Rapolą“. Tiesa, iki jo priėjimas nėra labai puikus, bet pamatyti jį būtina. Netoliese teka sraunus upelis Linkava, jį galima pamatyti nuo mažytės atodangos, o prie jo nusileisti galima mediniais laipteliais.

Man buvo įdomiausia, jog didžiuliame aptvare yra tikrai daug stirnų, kurias gali stebėti iš medinių bokštelių, arba grožėtis jomis iš tolo.

Netoli Krekenavos girininkijos yra įsikūręs stumbrynas. Labai gaila, tačiau čia ne visada pamatysi stumbrus, nes jie slepiasi miške. Nebojant to, visiems linkiu apsilankyti šioje girininkijoje, nes tai puiki vieta atsipalaiduoti ir pasigrožėti gamta.  

P.S. Aš lankau Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre neakivaizdinę jaunųjų gamtos žurnalistų mokyklą.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"