Paieška Šalies mokinių konkurso „Sveikatiada“ akimirkos

Ką žinome apie sveikatą

Šalies mokinių konkurso „Sveikatiada“ akimirkos

Irena PEČIULIENĖ

Renginio koordinatorė, Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro Sveikatos ugdymo skyriaus metodininkė

 

„Yra trys būtini įpročiai, kurie padeda bet kokiom sąlygom viską pasiekti. Tai – įprotis dirbti, įprotis mokytis, įprotis būti sveikam.“

Polis Bregas

 

Visiškai pritardami šių žodžių autoriui skelbėme konkursą šalies moksleiviams „Sveikatiada“. Esminis tikslas - įprasminti sveikatinimo idėjų sklaidą mokyklose, formuoti sveiko gyvenimo ir socialinius įgūdžius, skatinti mokinių kūrybiškumą, bendradarbiavimą įvairiose sveikatinimo veiklose.

Konkursui darbus pateikė beveik 2 tūkstančiai 1–6 klasių mokinių iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų. Dauguma jų domėjosi savo sveikata, klausinėjo tėvų, senelių patarimų dėl sveikatos išsaugojimo, ieškojo atsakymų knygose. Informacijai apdoroti, analizuoti pasitelkė ir naujausias technologijas. Ši veikla buvo įdomi moksleiviams, nes jie bandė įtraukti ir savo bendraamžius, pateikdami įdomias užduotis, parengdami sveikatos laikraščius, knygutes, kurdami filmus, vesdami renginius.

Be abejo, didžiausiais moksleivių įkvėpėjais, skatintojais, patarėjais buvo jų mokytojai (dažniausiai - pradinių klasių mokytojos).

Į konkurso baigmę buvo atrinkta aštuoniolika komandų (iš septyniolikos mokyklų). Deja, dėl ekonominių sąlygų atvykti galėjo ne visos. Daugiausia dalyvių sulaukėme iš Žemaitijos.

Į baigmę pakviestos komandos įdomiai, išradingai pristatė namuose atliktus kūrybinius darbus, praplėtė žinias, atlikdami kitų komandų pateiktas užduotis.

Užvalgę sveikuolių košės moksleiviai dirbo studijose: mokėsi suteikti pirmąją pagalbą, išgyventi gamtoje, kūrė gamtos pasaką, žiniukai susibūrė į žiniukų studiją...

„Sveikatiados“ dalyviai pasižadėjo bandyti atsisakyti kokios nors neigiamos savybės, trukdančios išlikti sveikiems. Surašę savo blogybes, jomis papuošė mūsų medinį užsispyrusį ožiuką.

Komisija po visos dienos įtempto darbo, įvertinusi darbus, išrinko nugalėtojus, kurie buvo apdovanoti Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro raštais bei rėmėjų dovanomis.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"