Paieška Žemės valanda - išjunk šviesą 60 min.

Žemės valanda - išjunk šviesą 60 min.

 

Žemės valanda - jau Lietuvoje. 2010 m. kovo 27 d., 20.30 val. Druskininkai išjungs šviesą valandai ir siųs žinią Lietuvos vardu: esame dalelė gimtosios planetos – ŽEMĖS, esame atsakingi už jos išsaugojimą.Išjunk šviesą kovo 27 d. 60 minučių ir padaryk planetą švaresnę!

Ar žinai, kad 1kw elektros pagaminti sunaudojama 10 litrų naftos?!

 

Žemės valandos akcija jau vienija apie 1 000 000 000 žmonių visame pasaulyje. Į šį įspūdingą  daugiau nei šimto šalių žemėlapį pagaliau įtraukėme ir Lietuvą. Tinklalapyje www.earthhour.org Jūs jau rasite ir Lietuvos vardą!

Prisijungdama prie World Wide Fund organizuojamos „Žemės valandos“ Lietuva iš visų Baltijos valstybių šį kartą nebuvo pirmoji. Mūsų kaimyninė sesė – Latvija - mus aplenkė. Tačiau geriau vėliau, negu niekad!

Druskininkiečiai suskubo pirmieji prisijungti prie milijardo žmonių visame pasaulyje, kuriems rūpi Žemės išsaugojimas, ir tapti šios išskirtinės iniciatyvos ŽEMĖS VALANDA šaukliais Lietuvoje.

2010 m. kovo 27 d., 20.30 val. Druskininkai išjungs šviesą valandai ir siųs žinią Lietuvos vardu: esame dalelė gimtosios planetos – ŽEMĖS, esame atsakingi už jos išsaugojimą. 

Pagrindinis Žemės valandos renginys Druskininkuose prasidės kovo 27 d., 20 val. prie M. K. Čiurlionio paminklo. Čia bus duotas startas viso miesto užgesinimui.

Lietuvos gyventojai kviečiami suburti draugus ir kaimynus ir kartu sutikti Žemės valandą. 

Lietuvos savivaldybių asociacijos nariai Druskininkuose pasirašys prisijungimo prie iniciatyvos Žemės valanda deklaraciją.

Daugiau informacijos kaip tu gali prisidėti: http://www.zemesvalanda.lt

 

2010 m . kovo 19 d. duomenimis, Žemės valandoje šiemet planuoja dalyvauti:
115 šalių, 2124 miestai ir miesteliai, 51 sostinė, 6 iš 10 tankiausiai apgyvendintų  pasaulio miestų ir 20 galingiausių pasaulio valstybių (G20).

 

Dalyvaujančios šalys:
Airija, Albanija, Anglija, Argentina, Armėnija, Australija, Austrija, Baltarusija, Bangladešas, Belgija, Bermudų salos, Bolivija, Bosnija ir Hercegovina, Brazilija, Brunėjus, Bulgarija, Čekija, Čilė, Danija, Egiptas, Ekvadoras, Farerų salos, Fidžis, Filipinai, Graikija, Grenlandija, Gruzija, Gvatemala, Hondūras, Honkongas, Indija, Indonezija, Italija, Islandija, Ispanija, Izraelis, Japonija, JAV, Jungtiniai Arabų Emyratai, Juodkalnija, Kambodža, Kanada, Kataras, Kazachstanas, Kenija, Kinija, Kipras, Kirgizija, Kolumbija, Korėja (Pietų), Kosovas, Kosta Rika, Kroatija, Kuko salos, Kuveitas, Laosas, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Madagaskaras, Malaizija, Maldyvai, Malta, Marokas, Mauricijus, Meksika, Mongolija, Mozambikas, Naujoji Zelandija, Nepalas, Nigerija, Norvegija, Nyderlandai, Olandijos Antilai, Omanas, Pakistanas, Panama, Papua ir Naujoji Gvinėja, Paragvajus, Peru, Pietų Afrikos Respublika, Portugalija, Prancūzija, Puerto Rikas, Rumunija, Rusija, Saliamono salos, Salvadoras, Saudo Arabija, Serbija, Singapūras, Slovėnija, Suomija, škotija, švedija, šveicarija, Taivanas, Tailandas, Tanzanija, Trinidadas ir Tobago, Turkija, Tuvalu, Ukraina, Urugvajus, Velsas, Vengrija, Vietnamas, Vokietija, Zambija

Dauguma didžiųjų  pasaulio miestų kovo 27 d., 20.30 val. valandai ruošiasi išjungti šviesas, tarp jų:
Amsterdamas, Atėnai, Belgradas, Berlynas, Bernas, Bogota, Buenos Airės, Čikaga, Delis, Dubajus, Dublinas, Hamiltonas, Hirosima, Honkongas, Gvatemala, Keiptaunas, Kuveitas, Lisabona, Madridas, Manila, Maskva, Meksikas, Oslas, Otava, Panama, Paryžius, Riodežaneiras, Roma, Sarajevas, Seulas, Sidnėjus, Stambulas, Stokholmas, Telavivas ir kt.  

 

2010 m. kovo 27 d. valandai užges:
Eifelio bokštas Paryžiuje, Bankoko karalių rūmai, Oklando Sky Tower bokštas, Londono apžvalgos ratas ir Coca cola stendas Pikadilio aikštėje, Brandenburgo vartai Berlyne, Empire State Building dangoraižis Niujorke, Kristaus Atpirkėjo statula Rio de Žainere, Burdž al Arabo viešbutis Dubajuje,
Nepriklausomybės angelas Meksike, Trevi fontanas Romoje ir kt. 

Daugiau informacijos apie tai, ką daro kiti
http://www.earthhour.org/LatestNews.aspx

 

 

AR TU GALI

 

2010 m. kovo 27 d., 20.30 val. išjunk visus nebūtinus šviesos šaltinius.

Padėk mums skleisti žinią - patalpink Žemės valandos logotipą ar banerį į savo dienoraštį ar interneto svetainę. LOGOTIPAS / BANERIS

Kalbėk apie Žemės valandą su savo draugais, paskelbk apie tai socialiniuose tinkluose ir kt.

Suburk draugus, šeimą ir kaimynus kartu sutikti Žemės valandą.

Paskatink savo miesto bendruomenę, jos narius ir vadovus, sutikti Žemės valandą.

Paskatink savo darbdavį ir kolegas sutikti Žemės valandą ir taupyti elektros energiją kasdien.

Žvakučių šviesa, žibintai, deglai, laužai ar žvaigždžių stebėjimas – kas dar galėtų padovanoti Žemei ramybės valandą?..

Pranešk mums savo idėjas, mintis ir pasiūlymus e. paštu info@zemesvalanda.lt

 

Pilietinei iniciatyvai Žemės valanda jau ketveri metai

Pasaulinės iniciatyvos „Žemės valanda“ tikslas – atkreipti viso pasaulio dėmesį ir išreikšti susirūpinimą dėl pragaištingų  žmogaus veiklos padarinių gamtai.

 

 

Žemės valanda prasidėjo nuo vieno miesto – Sidnėjaus. 2007 m. kovo 31 d. šviesas išjungė daugiau nei 2,2 mln. Australijos gyventojų. Pirmą kartą buvo išjungtas Sidnėjaus operos ir baleto teatras, tiltas ir daugelio kitų objektų apšvietimas.

Jau po metų - 2008 m. Žemės valandos idėja nuskriejo per pasaulį ir pasiekė 370 miestų ir miestelių 35 šalyse 18-oje laiko juostų. Vienai valandai šviesas išjungė daugiau nei 50 milijonų žmonių. Prie Sidnėjaus prisidėjo ne tik kiti Australijos miestai, bet ir Londonas, Dublinas, Bankokas, Manila, Majamis, Kopenhaga, Delis, Tel Avivas, Monrealis, Kvebekas, Dubajus, Čikaga, San Franciskas ir kiti. Aptemo kabantis Aukso vartų tiltas, jungiantis San Francisko miestą ir Marino apygardą, Romos Koliziejus ir didžiulė Coca-Cola reklaminė afiša Times aikštėje Niujorke.

2009 m. Žemės valanda išaugo iki neregėto masto. „Taip“ Žemės valandai pasakė 4159 miestai, miesteliai ir savivaldybės 88 šalyse. Palaikymą išreiškė 73 pasaulio sostinės, 9 iš 10 labiausiai apgyvendintų planetos miestų. Užgeso Eifelio bokštas, Sfinksas ir piramidės Gizoje bei Kristaus Atpirkėjo statula Brazilijoje.

šiemet Žemės valanda turėtų sulaukti rekordinio palaikymo visame pasaulyje. Oficialų pritarimą idėjai jau išreiškė daugiau nei 100 šalių nuo Argentinos iki Mongolijos – pusė viso pasaulio tautų. Pirmą kartą Žemės valanda ateis ir į Lietuvą!

 

Milijonai žmonių jau suprato, kad šiuo metu klausti, kokią Žemę po savęs paliksime ateities kartoms jau neverta. Klausti reikia, kaip mes patys gyvensime. Mes neduodame gamtai laiko apsivalyti nuo mūsų „nenutraukiamų gamybos procesų“. Panašu, kad ji to laiko nebeduoda ir mums. Todėl nelieka nieko kita, kaip visiems kartu grąžinti skolą ir suprasti, kad esame ne tik laisvo, bet ir ATSAKINGO pasaulio dalis. Milijonai žmonių kovo 27 dieną tiesiog išjungia šviesą ir padovanoja Žemei atokvėpio valandą. Turėti iliuziją, kad ta valanda išgelbės pasaulį, išties naivu. Bet tikėti, kad įžiebę žvakutes ir sustoję vieni šalia kitų bent tą valandą pamąstysime apie savo atsakomybę, reikia.

Prisidėti prie šios pilietinės iniciatyvos gali kiekvienas: Lietuvos miestai ir kaimeliai, mokyklos ir universitetai, nevyriausybinės organizacijos ir verslo įstaigos, darbdaviai ir darbuotojai, jaunimo, visuomeninės ir religinės organizacijos, vaikai ir suaugusieji. Tai padaryti labai paprasta. Pilietinės iniciatyvos Žemės valanda koordinatoriai Lietuvoje kviečia užsiregistruoti svetainėje www.zemesvalanda.lt ir išjungti visus nebūtinus šviesos šaltinius kovo 27 d. 20.30 val.

Žymūs Lietuvos žmonės jungiasi į Žemės valandos bendraminčių klubą

 2010 m. kovo 27 d., 20.30 val. visame pasaulyje žmonės išjungs šviesą valandai ir suteiks planetai 60 minučių atokvėpio. šiemet pirmą kartą Žemės valanda bus sutikta ir Lietuvoje. Iki jos likus mažiau nei 4 dienoms, žymūs Lietuvos žmonės susibūrė į Žemės valandos bendraminčių klubą.

 šiame klube palaikymą ir pritarimą globaliai idėjai išreiškia žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis, stipriausias žmogus pasaulyje Žydrūnas Savickas, aktorė Larisa Kalpokaitė, garsus krepšininkas ir treneris Rimas Kurtinaitis, televizijos ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė, olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, festivalio „Mados infekcija“ prodiuserė Renata Mikailionytė, televizijos žurnalistės Asta Stašaitytė-Masalskienė ir Algimanta Žukauskienė, grupė INCULTO, Milanno su grupe, režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir teatro grupė „Bohemiečiai“. Oficialiu Žemės valandos ambasadoriumi Lietuvoje tapo Prezidentas Valdas Adamkus.

 

„Daugelis iš mūsų nesusimąsto apie tai, kiek daug yra būdų palengvinti Žemės naštą. šį šeštadienį tai padaryti bus itin paprasta – tereikia išjungti šviesas vienai valandai ir tokiu būdu atkreipti savo miesto, šalies ir viso pasaulio dėmesį, kad neatsakingai vartodami Žemės išteklius, prisidedame prie negrįžtamų procesų – klimato kaitos. Kviečiu visus prisidėti prie „Žemės valandos“ ir išjungti šviesas. Svarbus kiekvieno žmogaus atsakingas elgesys,“ – ragina Žemės valandos bendraminčių klubo narė Z. Kelmickaitė.

Pasaulinės iniciatyvos Žemės valanda koordinatoriai Lietuvoje dėkoja visiems neabejingiems žmonėms ir organizacijoms, kurie visokeriopai prisideda prie idėjos sklaidos ir įgyvendinimo Lietuvoje bei ragina prisijungti visus, jaučiančius atsakomybę už planetos ateitį.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"