Paieška Kaip nykštukas gamtą pamatė

Konkursui "Gamtos pasaka"

Kaip nykštukas gamtą pamatė

Liveta PLUKAITĖ

Pakruojo r. Pašvitinio pagrindinės mokyklos septintokė

 

Vieną kartą gyveno nykštukas. Gyveno jis tamsioje oloje su savo tėčiu ir mama.

Sykį po sočios vakarienės jis užsnūdo ir susapnavo mokyklą, kurią greitai privalės lankyti ir tikriausiai susiras daug naujų draugų. Sapnas buvo mažas, bet gražus.

Ankstų rudens rytą nusiprausęs, gražiai apsirengęs jis su mama išsiruošė mokyklon. Prieš išlendant iš olos-namų mama jį įspėjo:

- Sūneli, prižadėk, kad keliaudamas į mokyklą nenuklysi į paviršių ir neišlįsi į gamtą. Ten tyko daug baisių pavojų.

Nykštukas prižadėjo būti geras. Toks ir buvo: keliavo mokyklon, ruošė pamokas, buvo geras mokinys ir turėjo daug draugų.

Pagaliau atėjo pirma vasaros diena – atostogos. Turėdamas daug laisvo laiko nykštukas išsiruošė aplankyti draugų. Bekeliaudamas pastebėjo prieky šviesos spindulėlį. Pastovėjo, pagalvojo apie pažadą, duotą mamai, tačiau smalsumo pagautas priėjo arčiau. Neilgai trukus nykštukas jau stovėjo virš olų. Ir kas gi tai? Koks stebuklas? Jį užbūrė šviesa, kvapai, spalvos, šiluma. Netoliese pamatė mergaitę, ją užkalbino:

- Klausyk, kur aš patekau, ar čia pavojai taip spindi akyse?

- Ne, tikrai ne. Pavojų galima išvengti, jei moki. Spindi saulė – ji vasarą būna labai karšta. O spalvos – gėlių, miško, dangaus. Užuodi, kaip kvepia miško gėlės?

- Aš visą laiką gyvenau tamsioje oloje. Ir nesuprantu, apie ką man pasakoji.

Mergaitė papasakojo nykštukui apie keturis metų laikus, apie sniegą ir karštį, apie grybus ir lietų. Nykštukas klausėsi ir galvojo, kodėl mama neleido išlįsti gamton, ar galima uždrausti matyti tokį grožį.

Mergaitė prižadėjo įkurdinti nykštuko šeimą savo senelio namo palėpėje. Tad nieko nelaukęs nykštukas nuskuodė į savo namus pranešti puikios naujienos tėvams. Šie, o ypač mama, nebuvo patenkinti sūnaus poelgiu, tačiau ką jau bedarysi – nykštuko neapgausi. Apsigyvenę žmonių namo palėpėje nykštukai tikrai nebebijojo jokių pavojų ir džiaugėsi nauju pasauliu. Ypač gėrėjosi besileidžiančia debesų pagalvėn saule.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"