Paieška Į Šiaulius susirinko jaunieji miško bičiuliai iš visos Lietuvos

„Mums rūpi Lietuvos miškai“

Į Šiaulius susirinko jaunieji miško bičiuliai iš visos Lietuvos

Regina RAGALIAUSKIENĖ

JMBB vadovė, konkurso organizatorė

 

2010 03 26 Šiaulių miškų urėdijoje vyko respublikinio Jaunųjų miško bičiulių sambūrio (JMBS) būrelių narių ir mokinių, mylinčių mišką, dailės darbų konkurso „Mums rūpi Lietuvos miškai“ baigiamasis etapas. Šis renginys - tai viena iš mokinių saviraiškos, kūrybiškumo, pilietiškumo ir tautiškumo ugdymo formų. Konkurso tikslas - skatinti mokinius suvokti ir perteikti dailės kūrinyje miškų gamtinę aplinką, ugdyti miškų ekologines nuostatas, suvokti save kaip atsakingą, prasmingai veikiantį miške ir miškui bendruomenės narį, o taip pat ir ugdyti pilietiškumo jausmą, lavinti mokinių meninę saviraišką, paremtą miškų stebėjimais ir jutimais.

Šį konkursą organizavo Jaunųjų miško bičiulių sambūrio Rėmimo taryba kartu su VĮ Šiaulių miškų urėdija. Darbų buvo atsiusta per tūkstantis iš visos respublikos. Į baigiamąjį konkurso etapą komisija atrinko 24 mokinių darbus iš 11 respublikos rajonų. Jų darbai buvo eksponuojami Šiaulių miškų urėdijos patalpose.  

Pakviestiesiems į baigiamąjį konkurso etapą mokiniams ir juos paruošusiems pedagogams buvo įteikti VĮ Šiaulių miškų urėdijos padėkos raštai, atminimo dovanos. Konkurso komisija iš šių darbų kiekvienoje amžiaus grupėje išrinko po 3 laureatus. Jais tapo: Urtė Mockevičiūtė (pirmokė iš Jurbarko r. Gausantiškių A. Valančiaus pagr. mokyklos; ją paruošė mokytoja Raimonda Klangauskaitė), Emilijus Kuizinas (pirmokas iš Šilalės r. Kvėdarnos P. Liatuko pagr. mokyklos; JMBB „Pelėdžiukai“; jį paruošė mokytoja Andžela Varanienė), Nedas Galvelis (pirmokas iš Šiaulių r. Kuršėnų S. Anglicko pagr. mokyklos; JMBB „Giliukai“; jį paruošė mokytoja Daiva Samuilienė), Simas Zdanavičius (trečiokas iš Panevėžio A. Lipniūno pagr. mokyklos; jį paruošė mokytoja Irena Mikalajūnienė), Akvilė Baltrūnaitė (ketvirtokė iš Kupiškio Kupos pradinės mokyklos; paruošė mokytoja Nijolė Kibienė), Eglė Dučinskaitė (trečiokė iš Radviliškio r. Grinkiškio J. Podėrio vid. mokyklos; JMBB „Bruknelė“; paruošė mokytoja Rasa Poškienė), Greta Karaliūtė (penktokė iš Telšių r. Žarėnų „Minijos“ vidurinės mokyklos; paruošė mokytoja Teresė Bagdonienė), Ineta Švelnytė (septintokė iš Kupiškio P. Matulionio pagr. mokyklos; paruošė mokytoja Lena Šakarnytė ), Simona Sagaitytė (septintokė iš Jurbarko r. Viešvilės pagr. mokyklos; paruošė mokytoja Aldona Šiaulinskienė), Agnė Stonkutė (pirmos gimnazijos klasės gimnazistė iš Tauragės r. Žygaičių gimnazijos; JMBB „Skroblas“; paruošė mokytoja Irena Žebelienė), Greta Poškutė (aštuntokė iš Radviliškio r. Grinkiškio J. Podėrio vid. mokyklos; JMBB „Bruknelė“; paruošė mokytoja Rasa Poškienė), Sandra Šaltmerytė ir Martynas Bučnius (aštuntokai iš Šilalės r. Laukuvos N. Vėliaus gimnazijos; paruošė mokytoja Laura Petkuvienė). Laureatai ir juos paruošę pedagogai buvo apdovanoti Generalinės miškų urėdijos, JMBS Rėmimo tarybos padėkos raštais, dovanomis.

Po šventinio koncerto, kurį visiems konkurso dalyviams ir svečiams dovanojo jaunieji miško bičiuliai iš Šiaulių logopedinės, Šiaulių r. Kuršėnų S. Anglicko pagrindinės bei Radviliškio r. Grinkiškio J. Podėrio vidurinė mokyklų, po šilto pabendravimo prie arbatos puodelio visiems konkurso dalyviams dar buvo padovanota įspūdinga ekskursija prie Šiaulių miesto simboliu tapusios lapės ir į Kryžių kalną. Laukė ir šventiniai pietūs.

Į Šiaulius susirinkę jaunieji miško bičiuliai iš visos Lietuvos visą dieną šiltai pabendravę, pasidalinę savo veiklos patirtimi į namus išsiskirstė susiradę naujų draugų ir nusprendę toliau saugoti ir globoti mūsų Lietuvos turtą – miškus.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"