Paieška Šventė „Mes – Žemės vaikai“ Klaipėdoje

Žemės knygos neįmanoma perskaityti

Šventė „Mes – Žemės vaikai“ Klaipėdoje

Raimonda ZAICIENĖ

Klaipėdos Tauralaukio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė

 

Mūsų planeta – neaprėpiamas pasaulis, kupinas nuostabiausių gamtos stebuklų, teikiantis džiaugsmą, įkvėpimą. Tai šviesių jausmų šaltinis. Mus supantis nuostabus pasaulis kviečia į savo paslaptingas valdas. Kiekvienam žmogui, kuris nėra abejingas jį supančios aplinkos grožiui, žemė suteikia sielos harmoniją. Žemės samprata apima visa, kas gyva ant jos, virš jos ir joje.

„Didžiausias XX amžiaus atradimas – ne radijas ir televizija, o pripažinimas, kad Žemė yra labai sudėtingas organizmas“ - rašė Osvaldas Leopoldas „Smėlio karalystės kalendoriuje“ 1987 metais.

Žemei reikia mūsų meilės, supratimo. Žmogaus atsakomybė už gamtą ypatinga ne tik todėl, kad jis kasdien privalo ją saugoti, bet ir dėl to, ką gamta turės duoti būsimoms kartoms. Reikia diena iš dienos ne tik gerbti ir saugoti Žemės vertybes, bet ir leisti joms harmoningai plėtotis.

Ugdant augančią kartą reikia skatinti, formuoti stebėjimo ir dėmesio įgūdžius. Nuolatinis bendravimas su mus supančia aplinka, jos pažinimas skatina harmoningos asmenybės vystymąsi. „Rusų miško“ autorius Leonidas Leonovas rašė: „Bet kuris elementorius nepilnavertis, jeigu nėra įvadinio puslapio apie gimtosios gamtos, miško reikšmę, grožį, ir blogas mokytojas, jeigu nesugebėjo apmokyti savo parapijiečių šito paties veiksmingiausio ir kilmingiausio iš mokslų“.

Klaipėdos Tauralaukio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinės grupės vaikai, mokytojai, minėdami Pasaulinę Žemės dieną, gausiu būriu susirinko į Klaipėdos universiteto (KU) botanikos sodą. Šventėje „Mes – Žemės vaikai“ dalyvavo ir Vitės, Vydūno pagrindinių mokyklų pradinių klasių mokinių komandos, mokytojai, KU botanikos sodo darbuotojai, KU humanitarinių mokslų, gamtos ir matematikos mokslų fakultetų studentai, dėstytojai.

Šventės organizatoriai stengėsi įgyvendinti išsikeltus tikslus: skiepyti meilę ir pagarbą žemei, gamtai; ugdyti gamtosauginius jausmus, įgūdžius; skatinti domėjimąsi gamtoje vykstančiais pokyčiais, reiškiniais. Mokiniai, mokytojai ir studentai aktyviai ruošėsi šventei. Mokiniai lankstė popierinius paukštelius, gamino Žemės vėliavėles, inkilus, rašė linkėjimus Žemei. Studentai pagamino didžiules gėlių dekoracijas, įvairias žemės stichijas simbolizuojančius deglus, paruošė nuostabius vaidinimus gamtos garsų pamėgdžiojimo tema. KU botanikos sodo darbuotojai parinko vietas, kur bus keliami mokinių pagaminti inkilai, sukrovė didžiulį laužą, iš šakų supynė stilizuotą Žemės rutulį.

... Prasidėjo ilgai laukta šventė. Sveikindama visus susirinkusius, KU botanikos sodo direktorė Ona-Rūta Žadeikienė pasidžiaugė ilgametėmis Žemės dienos minėjimo tradicijomis. Dėkodama už  nuolatinį bendradarbiavimą, direktorė mokyklų vadovams, KU humanitarinių mokslų, gamtos ir matematikos mokslų fakultetų dekanams, įteikė padėkos raštus, knygas „Lietuvos botanikos sodai“. Gausų svečių būrį sveikino Tauralaukio pagrindinės mokyklos direktorė Ona Šalkauskienė, šventės organizatorė, pradinių klasių mokytoja metodininkė Raimonda Zaicienė (KU humanitarinių mokslų studentė).

Skambant nuotaikingai dainai, kurią atliko 2 klasės mokinė Agnė Lukauskaitė, buvo pakelta Žemės vėliava. Mokiniai rinkosi prie stilizuoto Žemės rutulio, kurį papuošė savo pagamintomis vėliavėlėmis. Ten pat KU humanitarinių mokslų studentai suvaidino vaidinimą apie pavasarį paukščių ir gyvūnų keliamą garsų turgų. Vėliau mokiniai, mokytojai, lydimi studentų ir KU botanikos sodo darbuotojų, skubėjo prie medžių, kur iškėlė inkilus. Aplinkinius medžius mokiniai papuošė popieriniais paukščiais. Kai po visą sodą pasklidę svečiai vėl susirinko draugėn, studentai suvaidino dar vieną nuotaikingą vaidinimą. Studentai pakvietė visus susirinkti prie laužo, kurį uždegė fakelais, simbolizuojančiais įvairias stichijas: orą, vėją, vandenį ir kt. Degant laužui apie jį ratelius suko ir dainas dainavo šventės svečiai. KU sodo darbuotojai nustebino svečius netikėtomis vaišėmis: vaistažolių arbata, riestainiais, saldainiais. Puiki, pakili nuotaika lydėjo mus visos šventės metu!

Tikimės, kad šioje šventėje dalyvavę mokiniai suprato, kad Žemės knygos neįmanoma perskaityti. Mūsų visų tikslas – skaityti ją kiek galima ilgiau, perskaityti kiek galima daugiau. Kuo daugiau vartome jos puslapius, tuo ji įdomesnė ir malonesnė kiekvienam, kas jaučia ir mąsto.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"