Paieška Žemės diena Plateliuose

Jau skamba paukštelių balsai...

Žemės diena Plateliuose

Marytė MARGIENĖ

 

Pavasari, seniai jau lauktas,

Netruk ateit gražus ir baltas.

Gėlelės pumpurais kvapiais

Pražys žiedeliais nuostabiais,

Per pievą skris maža bitutė,

Gelsvais sparnais apglėbs saulutė,

Sušils kiekvienas vabalėlis –

Vaikelis žemės motinėlės.

Rima Tekoriūtė, penktokė

 

Platelių gimnazijos bendruomenė kovo 20-ąją minėjo Pasaulinė Žemės dieną, kuri pasaulyje jau minima 40 metų. Ta diena mus priverčia ne tik pasidžiaugti prasidėjusiu pavasariu, pailgėjusia diena, sugrįžtančiais paukščiais, bet ir pamąstyti apie Žemei iškilusias problemas. Prie gimnazijos jau ketvirti metai plazda Žalioji vėliava, mus supa graži aplinka, todėl esame neabejingi aplinkosaugai.

Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojos Marija Jankauskienė ir Gitana Sidabrienė per pamokas pasakojo apie parko biologinę įvairovę, pažintinius takus, kultūrinį paveldą. Gimnazijos vestibiulyje vyko inkilų paroda–konkursas. Mokiniai pagamino per šimtą namelių sparnuočiams. 30 inkilų zylutėms sukalė technologijų pamokose, o kitus padarė namuose patys arba kartu su tėveliais.

Platelių girininkijos ir nacionalinio parko darbuotojai išrinko 10 geriausių paukščiams gyventi inkilų. Gimnazijoje atidaryta fotografijų paroda „Žemės spalvos“. Jai darbus pateikė 22 mokiniai. Gražių eilėraščių, prozos darbelių sukūrė jaunieji literatai. Žemės dienos 40-mečio proga iškirpome keturiasdešimt simbolinių žemės rutulių, ant kurių visos klasės rašė palinkėjimus Žemei. Kas labai rimtus, kas juokingus, bet visi nuoširdžius.

Svarbiausias dienos akcentas – eisena per Platelių miestelį. Ją išlydėjo Platelių meno mokyklos ansamblis, kuris vestibiulyje grojo ir per pertraukas: visą dieną buvo šventiška nuotaika. Eisenos simbolis šiemet - aitvaras su ilga uodega.

Muzikantams mušant būgnus traukėme prie seniūnijos, kur iškėlėme Žemės vėliavą. Miestelio centre dainavome, skandavome, kvietėme pavasarį. Prie nacionalinio parko ir seniūnijos į sniegą prismaigstėme apie 50 dekoratyvinių inkilėlių, pagamintų iš sulčių pakelių, dėžučių. Tegul jie visiems primena, kad būtina pasirūpinti sparnuotaisiais draugais. Mums padėjo ir pati gamta – eisenos metu švietė saulė.

Dienos renginius užbaigėme aptarimu. Jo metu pažiūrėjome 3g klasės sukurtą filmuką „Šiukšlės atakuoja“, kuris Europos komisijos atstovybės Lietuvoje organizuotame konkurse „Padėk pandai kovoti su klimato kaita“ pateko tarp geriausių. Nacionalinis parkas, girininkija, gimnazija apdovanojo geriausius inkilų gamintojus, fotografus, literatus ir aktyviausius dalyvius. Miestelio gyventojai, mokytojai galėjo nebrangiai nusipirkti inkilų.

... Jau baigia nutirpti sniegas, parskrido pirmieji varnėnai, skamba zylių tuoktuvinės trelės. Atbunda gamta, o su ja - mes.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"