Paieška Prie svaiginančių žiedų...

Prie svaiginančių žiedų...

Tarptautinei biologinės įvairovės diena paminėta Kairėnuose

 

Gegužės 22 d. pasaulyje buvo minima Tarptautinė biologinės įvairovės diena. Kaip jau „Žaliasis pasaulis“ informavo praėjusiame numeryje, ta proga Vilniaus universiteto Botanikos sodas surengė šventę, kurią rėmė Aplinkos ministerija ir sostinės savivaldybė. Ši tradicine tapusi šventė vyko VU Botanikos sode Kairėnuose.

Apžvelgdamas visus susirinkusius prie šiaudinės pastogės, VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila sakė:

„Labai malonu jus visus matyti prie augalijos pasaulio puoselėtojų, mūsų botanikos sode. Ši šventė jau tapo tradicija, rengiama nebe pirmus metus. Tačiau toks gausus svečių būrys jau atidarant, ar nebus tik pirmąkart... Gal čia kaltas oras, gal mūsų dėmesys biologinei įvairovei, gal tai – ir jūsų visų dėmesys biologinei įvairovei. Šventės programa siekiama jums visiems suteikti daug malonių akimirkų būti gražioje vietoje, prie gražių augalų, o ir oras juk toks nuostabus...“

Audrius Skridaila prie mikrofono suskubo kviesti ir aplinkos ministro pavaduotoją dr. Aleksandrą Spruogį.

Pastarasis, prieš atidarydamas šventę, savo ruožtu pristatė visiems susirinkusiems VU rektorių profesorių Benediktą Juodką, šiemet kartu su visais vilniečiais (o ir kitų miestų atstovais) vaikščiojusi tarp žydinčių augalų Kairėnuose.

„Graži tradicija – susirinkti čia, Kairėnuose, kad paminėtume Tarptautinę biologinės įvairovės dieną. Džiugu, jog kiekvieną kartą, kasmet mes čia išvystame kažką naujo. Manyčiau, jog geresnės vietos atsigauti po darbų Vilniuje tikrai nerastume. Norisi palinkėti šio sodo šeimininkams, puoselėtojams, kad viskas čia žaliuotų ir žydėtų ir visi lankytojai išeitų kur kas giedresniais veidais.“

Lankytojai pasklido po Botanikos sodo Kairėnuose erdves. Jei jau kam pabodo kaitrioji pavasario saulutė, galėjo prisėsti ant gražių suoliuku, įsitaisyti pavėsinėje, vaikščioti po įvairių kolekcijų sklypus, pasigėrėti kriokliu vadinamajame japoniškame sode, pasidžiaugti jame sužydusiais rododendrais, aplankyti sodo natūralias augalų ir gyvūnų buveines. Vaikščiojant po dendrologijos skyrių kiekvienas galėjo įsitikinti, jog kai kurie augalai sunkiai ištvėrė šaltąją šiųmetę žiemą.

... Šventės dalyviai galėjo dalyvauti pažintiniame žaidime „Dendrologijos studijos“, „Ogmios centro“ gėlių salono, amatininkų klubo „Dvaro meistrai“ ir Vilniaus puodžių cecho, taip pat tapybos ant šilko, mėgėjų fotografuoti gamtoje kūrybinėje programoje. Norintieji galėjo pasivažinėti vežimaičiu, pajodinėti.
Šventės metu koncertavo Lietuvos karo akademijos choras „Kariūnas“, Karoliniškių muzikos mokyklos bigbendas „Junior Jazz Band“, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro dainų ir šokių liaudies ansamblis „Ugnelė“, ansamblis „Linksmuoliai“. Buvo apdovanoti žurnalo „Sodo spalvos“ rengiamo konkurso „Mano sodyba“ laureatai. Lietuvos jaunųjų gamtininkų centras parodė savo augintinius. Veikė R. Gudaitienės floristinių paveikslų, A. Vaškevičiūtės tapybos darbų ir fotografijų „Iš VU botanikos sodo Kairėnuose praeities“ parodos.

Lietuvos biologinę įvairovę, be 1800 augalų rūšių, sudaro daugiau kaip 20 tūkst. gyvūnų ir 6 tūkst. grybų rūšių. Mūsų šalis – viena iš Biologinės įvairovės konvenciją ratifikavusių (1995 m.) valstybių. Šis tarptautinis susitarimas Jungtinių Tautų iniciatyva buvo pasirašytas 1992 m. gegužės 22 d. Rio de Žaneire. Siekdama priminti būtinybę išsaugoti planetos biologinę įvairovę, JT Generalinė Asamblėja 2000 m. nutarė Tarptautinę biologinės įvairovės dieną minėti gegužės 22-ąją (anksčiau ši diena buvo pažymima gruodžio 29-ąją). Lietuvoje ši diena minima nuo 2001 metų.

... Atvykstantiems į Kairėnus ir tądien labiausiai rūpėjo gražiosios žmogaus ir gamtos sukurtosios oazės, nei pačios šventės šurmulys. Tad ir sklido atvykėliai plačiausiai. Kiekvienas turėjo akis kur paganyti, kai ką gal ir nusižiūrėti, tuo pačiu suvis visokius šurmulius nuvaikant ir šitaip savotišką ar kitonišką šventę susikuriant.

 

„Žaliojo pasaulio“ inf. 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"