Paieška Traktoriui – motinystės atostogos

Traktoriui – motinystės atostogos

Antanas KAŽEMĖKAITIS

Šakių r., Pajotijo kaimas

 

Turime mažą traktoriuką T-16. Su juo dirbame smulkesnius darbelius. Taigi ir praėjusį pavasarį turėjo padirbėti. Einu sėsti į kabiną, o čia iš po variklio dangčio purptelėjo paukštelis. Pakeliu dangtį ir matau: ant variklio lizdas su kiaušiniais. Ką daryti? Jei pradėsiu dirbti, lizdelis perkais ir kiaušinėliai žus. Parodžiau sūnui. Mat aš pensininkas, tad ūkiui vadovauja jis. Pasižiūrėjo ir anūkė, ta dar pasišaukė mamą ir močiutę.

Kai toks „referendumas“, jo rezultatai aiškūs: traktoriuką reikia išleisti „dekretinių atostogų“. Ir išleidom. Teko įkinkyti didesnį traktorių. Degalų suryja daugiau, bet ką padarysi...

Praeidami pro šalį matydavome, kaip prie lizdo skraido paukščiai. Tai buvo kielės.

Po kurio laiko išgirdome cypsint mažiukus, o netrukus lizdelis ištuštėjo. Taip baigėsi mažojo traktoriuko motinystės atostogos.

Bet čia dar ne pabaiga. Tokį pat lizdelį sūnus rado ir po sunkesnio traktoriaus T-150 variklio dangčiu. Kadangi sunkioji technika po pavasario sėjos ilsėjosi, tai jo į dekretines išleisti nereikėjo. O paukščiukai irgi gražiai išperėjo ir užaugino jauniklius.

Štai ir sakyk dabar žmogus, kad traktorius negali būti išleidžiamas motinystės atostogų... Ir tos atostogos kainavo, nes sunkusis traktorius, pavadavęs lengvąjį, kuro suėdė gerokai daugiau... Bet „sodybos referendumas“ tuos nuostolius lengva ranka ir ramia širdimi nurašė į būtiniausias ūkio išlaidas. Juk kieliukės vaikus užaugino laimingai... 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"