Paieška Ir angelams reikia globėjų

Ir angelams reikia globėjų

Vytautas ŽEMAITIS

Senieji Trakai, Trakų r.

 

Pažymint Lietuvos 1000–metį ir Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios 600 metų jubiliejų, 2009 m. Trakų seniūnijoje, netoli Užutrakio dvaro rūmų buvo įrengtas „Tūkstantmečio ženklų takas“. Tai „Tikėjimo“, „Meilės“, „Vilties“, „Dvasios ramybės“, „Pasiaukojimo“, „Bičiulystės“ ir kitų krikščioniškųjų dvasinių vertybių simboliai. Jie įprasminti beveik 5 metrų aukščio ąžuolinių angelų skulptūrų parke.

Kiekvienas apsilankęs turistas ar šiaip prašalaitis čia gali palikti savo maldos talismaną ir aukščiausioje kalvos vietoje – „Maldų rate“ pasimelsti ir tuo pačiu pasigrožėti iš tolo Trakų miesto panorama, ežerais, pilimi, Užutrakio dvaro rūmais, bažnyčia.

Šias skulptūras yra sukūrę Prienuose įsikūrusio VšĮ „Medžio drožybos“ vadovo tautodailininko ir skulptoriaus Algimanto Sakalausko suburti menininkai iš daugelio Lietuvos vietovių, o šio objekto sumanytojai yra Trakų seniūnijos Jungtinė kaimų bendruomenė „Užugiriai“.

Tarp 17 čia esančių skulptūrų, viena iš jų yra dvasišku pavadinimu „Pasiaukojimas“. Šios angelo skulptūros autorius - tautodailininkas prieniškis A. Sakalauskas. O jos fundatoriai – Rheinės miesto (Vokietija) merė ir gyventojai, seni trakiečių partneriai ir bičiuliai. Skulptūrą „Pasiaukojimas“ prisiėmė prižiūrėti Trakų globos ir socialinių paslaugų centro darbuotojai ir jo lankytojai, nes čia besilankantys žmonės, anot centro direktorės Jelenos Ignatovič, - jaučia dėkingumą už teikiamą pagalbą ir žmonių gerumą. Pasiaukojimas – tai vertybė, kuria grindžiamas visas socialinis darbas. Be to, šalia šios skulptūros, jos vizitinėje kortelėje yra įrašyti prasmingi katalikiški žodžiai: „Auka – tai kito mums laisva valia teikiama meilės, nuoširdumo, darbo ir gailestingumo dovana – pasiaukojimas“.

Visa tai atitinka centro veiklos specifiką ir kriterijus nūdienos gyvenime. Gegužės pabaigoje centro socialiniai darbuotojai, nuvykę į „Angelų kalvą“, čia šienavo, sutvarkė aplinką, prisodino palaipsniui visą vasarą žydinčių gėlių, aplinką dekoravo lauko akmenimis. Šiuo centro prasmingu darbu liko patenkinta viena iš projekto koordinatorių - Dominyka Dubauskaitė–Kairevičienė.

Angelų skulptūras jų parke globoti ir prižiūrėti atsirado ir daugiau institucijų, organizacijų, šeimų ir privačių asmenų. Jos jau yra lankomos ir čia atvykstančių svečių iš Lietuvos bei užsienio. Mielai skulptūras lanko turistai, moksleiviai, neįgalieji. Tad Trakų apylinkėse pastaruoju metu atsirado dar vienas turistų bei svečių lankytinas objektas.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"