Paieška Ventspilis – gėlių ir fontanų miestas

Ventspilis – gėlių ir fontanų miestas

Alfredas UMBRASAS

 

Iš draugų, pažįstamų girdėjome daug gražių atsiliepimų apie Ventspilį. Tad išsiruošėme į kelionę, kad patys savo akimis visa tai pamatytume.

Kirtę Latvijos sieną, pravažiavome Liepoją ir pasiekėme Ventspilį. Tai miestas, įsikūręs prie Baltijos jūros Latvijos šiaurės vakarinėje dalyje. Jame - 44 tūkst. gyventojų. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Ventspilis paminėtas 1290 m., kuomet čia buvo pastatyta Livonijos ordino pilis. Šiuo metu mieste veikia svarbus neužšąlantis jūrų uostas.

Sustojome Ventos krantinėje, kur mus pasitiko simpatiškos karvutės. 2002 m. šiame mieste vyko tarptautinis meno ir mecenatų projektas „Ventspilio karvių paradas“. Tai - ir naftininkų, jūros, Latvijos juodoji, ir besisupanti karvutė gėlėta suknele. Viena karvė aukštai užsilipusi į gatvės apšvietimo stulpą, o kita – keliautoja, panaši į seną lagaminą su rankena.

Uosto krantinėje dydžiu stebina Jūrų akmuo, iškeltas gilinant kanalą iš 17,5 m gylio. Ant metalinių kojų – „7 mentaliniai meteoritai“. Ropoja boružėlė, padaryta iš gėlių. Įdomiai atrodė pingvinų šeimynėlė iš tujų.

Įspūdingas fontanas – „Laivų stebėtojai“. Tai didžiulė akmeninė galva, iš kurios trykšta vandens čiurkšlės, lyg išsitaršę plaukai. Dar įspūdingiau atrodė „Saulės laiveliai“ - giedrą dieną šiame fontane žėri vaivorykštė.

Džiunglių take keliavome kuolais, tarp medžių ištiestomis virvėmis. Mus supo egzotiški paukščiai, žvėrys. Buvo smagu sugrįžti į vaikystę. Taip pat apžiūrėjome inkarus - nuo XVII a. iki mūsų dienų. Didžiausias jų yra 6 m aukščio ir sveria 23 t.

Visus sužavėjo gėlių laikrodis, rodantis valandas, minutes, sekundes ir kas valandą skambantis. Laikrodžio skersmuo – 5 metrai. Jo pagrinde pasodinta apie 2500 gėlių daigų. Žiemą laikrodį puošia šalčiui atsparūs augalai ir įspūdingas apšvietimas.

Buvęs pilkas naftininkų miestas nuo tarybinių laikų neatpažįstamai pasikeitė.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"