Paieška Siauliai

 Konkursui "Gamtos pasaka"

Šiaulių „Juventos“ mokyklos trečiokų (mokytoja Aurelija Dirginčienė) rašiniai

 

Bitutė Zimba

Vakarė BALTUTYTĖ

 

Gyveno bitutė, vardu Zimba. Ji buvo labia pikta. Ant visų pyko, visiems norėdavo įgelti, bet prisimindavo, kad, jei ji kam nors įgels, ji pati labiai nukentės. Tad niekam blogo nedarydavo.

Vieną šiltą vasaros dieną Zimba ieškojo kvapnių gėlių. Ji skraidė nuo vieno žiedlapio prie kito. Kol neatsitrenkė į kažkokį didelį judantį daiktą. Tai buvo žmogus. Jis net nejuto, jog į jo kūną kažkas atsitrenkė. Bitutė labai supyko ant žmogaus, nes... Kai Zimba atsitrenkė į žmogų, šis jos vos nesutraiškė! Zimbai neberūpėjo jos gyvybė. Ji tik norėjo atkeršyti žmogui. Bet pro šalį skridusios bitės sušuko: „Ką tu ruošiesi daryti? Gal nori gyvybės netekti?“

Zimba net nekreipė į šias bites dėmesio. Staiga kitos skrajūnės užstojo kelią. Jos bandė perkalbėti Zimbą. Galiausiai pavyko. Ir bitės išgelbėjo jai gyvybę!

 

Pavasarį skleidžiasi gėris...

Gabija ROSTOVSKYTĖ

 

Aš sėdžiu ir matau pro langą: šviečia saulė taip, kad net prisimerkti norisi žiūrint į ją. Skraido paukščiai, neseniai grįžę iš šiltų kraštų. Jie taip linksmai skraidžioja, kad atrodo pati tuoj nusijuoksiu. Žydi gėlės... Jos skleidžiasi ir mums skleidžia puikią nuotaiką, gėrį, malonę ir santarvę.

 

Sėdžiu prie lango

Gustė NORVAIŠAITĖ

 

 

... Šeštadienis. Valiooooo! Galiu išeiti į lauką. Pažaisim su savo šuniukais. Žaisiu dar ir kvadratą, krepšinį, futbolą.

... Paukščiai čirškia. Smagu lauke - žaisiu, kalbėsiu, bėgiosiu. Išeik į lauką ir tu. Nesėdėkit jūs namie, kai už lango gegužė.

... Pasiskinsiu daug gėlių, prisimerksiu šimtą jų. Pasodinsim kokią gėlę. O gal surinkim šiukšles, bus mums linksmiau?..

... Pasėdėkim ant žolės. Jau vėlu, šalčiau. Reikia grįžti namo.

... Vėl prie lango sėdžiu ir svajoju, ar rytoj bus taip pat smagu?

 

Pasiilgsiu mokytojėlės...

Viktorija POVILIONYTĖ

 

Ir gėlytės žydi, ir vaikai plikais pilvukais laksto. Aš supuosi ant sūpynių ir matau gražių balandžių porelę. Jie pasibučiavo ir paraudonavo.

Smagiai žaidžiu kieme, kol nuliūstu - jau pasibaigs greitai mokslo meteliai. O man labai patinka eiti į mokyklą. Labiausiai pasiilgsiu mūsų mokytojėlės.

 

Stebuklingas paukštis

Arnas ŠIMAITIS

 

Vieną gražią pavasario dieną į medinį inkilėlį atskrido stebuklingas paukštis. Jis iš vargano mažo inkilėlio padarė mažus rūmelius, kurie švytėjo savo gražumu. Šeimininkas apsidžiaugė - stebuklingas paukštis!.. Iškart pradėjo visiems girtis turįs stebuklingą paukštį, kuris, galbūt, jam atneš didelius turtus. Paukštelis labai supyko ant šeimininko ir inkilėlį pavertė vėl į varganą ir mažą dėžutę, o pats išskrido toli, toli. Ir po to niekas jo nebematė, o šeimininkas kiekvieną pavasarį vis tikisi, kad stebuklingas paukštis dar sugrįš.

 

Kuo džiaugėsi gandras?

Gintarė GRUŠAITĖ

 

Išaušo gražus gegužės rytas. Visos pavasarinės gėlelės pradėjo kedenti ir skleisti savo žiedelius, kelti savo išdidžias galvas. Tik... šios baisios šiukšlės. Jos gadina visą grožį. Žmonės patingėjo išmesti šiukšles į šiukšlių dėžę, kuri stovi už poros metrų... Na, gėlelės negali pakelti šių šiukšlių. Paprašė gandro, kuris atsikalbinėjo, kol sutiko. Pakėlė šiukšles ir pažvelgė, kaip dabar atrodo aplinka.

„Koks gražus gyvenimas be šiukšlių!“, - pasidžiaugė gandras.

 


Vakaro dangus

Ugnė DAMANSKYTĖ

 

Vieną gegužės vakarą aš žiūrėjau pro langą. Buvo labai gražu. Saulutė leidosi ir dangus švytėjo įvairiomis spalvomis. Jame pamačiau daug žmogelių, gyvūnų, augalų.

... Namuose jau šviesos uždegtos, jau visi ruošiasi eiti miegoti. Pamažu šviesos gęsta. Aš taip pat užgesinau, danguje nieko nebemačiau – diena baigėsi sapnu...  

 

Pavasaris

Domas BEINORAVIČIUS

 

Linksmas rasos lašelis išdykėliškai paptelėjo ant mažo medžio pumpurėlio. Išsigandęs pumpurėlis pramerkė akytes, nusišypsojo šiltam saulės spindulėliui ir po truputį pradėjo skleistis. Maži lapeliai mojavo baltam debesėliui danguje, mažam čiulbančiam paukšteliui, melsvam žibutės žiedeliui, žaliai žolytei, skubančiai takeliu boružytei... Pavasario vėjelis glostė visus, visus, besidžiaugiančius šiltu saulėtu rytu.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"