Paieška Pergudravo...

Pergudravo...

Vytautas ŽEMAITIS

 

Žaliuoju metų laikotarpiu sodų, pievų ir kitų žaliųjų vejų šeimininkams žalos pridaro kurmiai.

Nakties metu „medžiodami“ jie ne tik išrausia žemę, o ir jos paviršiuje palieka neišvaizdžius žemės kauburėlius. Dėl to ir šienauti nebeįmanoma... Šie mažieji įsiveržėliai išbandė ir Trakų neįgaliųjų užimtumo centro (TNUC) vejas.

Buvęs šio centro darbinio užimtumo specialistas Henrikas Rudalevičius su savo bičiuliais centro lankytojais prisiminė senolių išmonę – prigamino meniškų pusmetrinių vėjo malūnėlių. Šiuos kleketuotojus įbedė tiesiog į kurmių išraustus kauburėlius, jų urvus. Nors ir tylią naktį, tačiau vėjo malūnėliai nuo mažiausio vėjelio dvelksmo sukelia triukšmą, atbaidantį šiuos požemio gyventojus.  

Henrikas Rudalevičius yra tautodailininkas, muzikantas, pedagogas. Jis ir dabar, sulaukęs garbaus amžiaus, neužmiršta šio centro. Kaipo visuomenininkas atvyksta, pasidomi kaip čia dirbama, ar tęsiama jo pradėtų dirbinių gamyba. Dabartiniams specialistams pasiūlo naujų minčių, pateikia naujų patarimų. Puikus meistras geba šiltai, nuoširdžiai bendrauti su negalios ištiktais žmonėmis, šio centro lankytojais. Tad ir nuo kurmių antplūdžio puolė gelbėti – buvo pagaminti žaismingi vėjo malūnėliai, kurie labai pravertė puoselėjant vejas.

Prieš trejetą metų pradėjus gaminti tokius malūnėlius, jie, kaip ir medus, suvenyrai, tautodailės prekės, buvo pardavinėjami tiek Trakų krašto švenčių metu, tiek sostinėje vykusiose tautodailininkų mugėse.

TNUC‘o direktorė Asta Kandratavičienė džiaugiasi: ne tik atbaidėme kurmius, o ir meniškiau papuošėme prie centro prieigų, terasų esančius žaliuosius plotus.

Taip TNUC‘o darbuotojai, neįgalieji „pergudravo“ naktinius savivaliautojus.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"