Paieška Ir mažieji moko!..

Ir mažieji moko!..

Regina RAGALIAUSKIENĖ

Skyriaus vedėja

 

Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus pedagogai jau antri metai visą veiklą vykdo kreipdami savo darbą šiandien ypač svarbia darnaus vystymosi linkme, įgyvendindami darnaus vystymosi idėjas ikimokykliniame skyriuje. Mes manome, jog kiekvienas žmogus gali prisidėti prie darnaus vystymosi: asmeninėje, profesinėje veikloje, dalyvaudamas visuomenės gyvenime. O ypač svarbu šias idėjas puoselėti nuo pat mažens – gėrio ir grožio daigus sėti reikiamu laiku, jau ikimokyklinukų širdelėse. Todėl mūsų įstaigoje siekiama susipažinti su darnaus vystymosi integravimo galimybėmis į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, kad kiekvienas vaikas galėtų ugdytis pagal jam artimiausią vystymosi zoną.

Siekiant įgyvendinti darnaus vystymosi idėjas, Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus auklėtojos Ginta Lužeckienė ir Lilijana Rumšienė inicijavo projektą „Pasaulis mūsų akimis“, kuris tapo tęstinis ir yra įgyvendinamas etapais jau antri metai. Šiais mokslo metais numatyta projekto veiklą vystyti oro ir vandens taršos problemoms spręsti. Todėl, vos tik prasidėjus mokslo metams, mūsų įstaigoje jau vyksta labai gražios gamtosauginės akcijos, į kurias projekto organizatorės įtraukia ne tik visus vaikus, o ir visą įstaigos bendruomenę.

Šiemetinės akcijos „Diena be automobilio“ metu auklėtojos Ginta ir Lilijana kartu su savo ugdytiniais paruošė informatyvų stendą „Nevažiuok – neterši oro“. Stendas kabo pačioje matomiausioje vietoje, kad su vaizdingai pateikta oro taršos problema galėtų susipažinti ne tik darbuotojai, o ir vaikučių tėveliai. Pačių pagamintus lankstinukus „Rugsėjo 22 d. – diena be automobilio. Prisijunk ir tu!“ kūrybingos organizatorės dalino visiems į įstaigą atvažiuojantiems tėveliams ir darbuotojams, taip ragindami prisijungti prie visoje šalyje vykdomos akcijos ir nors vieną dieną palikti automobilį, taip švarinant orą, kuriuo patys kvėpuojame. Manome, kad iš vaikų rankų gauti lankstinukai yra žymiai veiksmingesni už daugelį prašymų ar draudimų.

Dar viena mūsų gamtosauginė akcija: „Išvalykime Talšos ežero pakrantę“. Šviesinant ežero pakrantę svarbu yra atkreipti vaikų ir visuomenės dėmesį į atliekų svarbą, miškų, ežerų pakrančių šiukšlinimo, vandens taršos problemą. Akcijos metu projekto organizatoriai siekė ugdyti vaikų gamtosauginį požiūrį į aplinką, jos tvarkymo svarbą, atkreipti dėmesį į ežerų pakrančių šiukšlinimą, skatinti vaikus patiems nešiukšlinti. Nesvarbu, kad ikimokyklinukai dar maži, bet jų prie ežero surinktos atliekos - daug pastangų reikalaujantis darbas. Jis ilgai išliks kaip auklėjamoji priemonė - ne tik pačiam nešiukšlinti, o ir raginti to nedaryti tėvelius bei jiems artimus žmones.

Mažųjų akcijos saugant gamtą yra pati tinkamiausia terpė skiepyti darnaus vystymosi idėjas mažose vaikų širdelėse. Tokioje veikloje ugdomi vaikai išaugs tikrais Lietuvos piliečiais.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"