Paieška Įkliuvę ežiukai...

Įkliuvę ežiukai...

Rokas PAVOLIS

Kėdainių r. Akademijos vidurinės mokyklos Šlapaberžės filialo trečiokas (vadovė - bibliotekininkė R.Morkūnienė)

 

Mūsų mokykla įsikūrusi buvusio darželio pastate, o teritorija aptverta tvora ir gyvatvore, todėl per pertraukas mes galime saugiai lakstyti ir išdykauti. Šalia yra baseinas. Tik pusės metro gylio, bet jo krantai statūs ir išbetonuoti. Vandens beveik nėra, tik viename gale telkšo bala.

Kartą pertraukos metu nubėgome prie to baseino ir matome, jog jo kampe guli lyg ir kokie grumsteliai. Pasižiūrime atidžiau - keturi ežiai!.. Vienas didesnis. Pagalvojom, jog tai – mama. Trys maži ežiukai - vaikučiai.

Mus išgirdusi ežienė pradėjo bėgioti po baseino dugną - iki vandens ir atgal. Tačiau išlipti niekaip negali, nes baseino kraštai statūs. Norėjome padėti ir iškelti mažuosius, tačiau jie gūžėsi į kamuoliuką ir labai dūrė į delniukus. Šiaip ne taip juos iškėlėme ir paleidome į pievą. Tyliai pasitraukę prie sienos stebėjome kaip mažais žingsneliais nutapsėjo iki geležinės tvoros. Nuskambėjo skambutis, nubėgome į pamoką.

Per kitą pertrauką ežiukų niekur nebematėme. Kai grįžome namo, apie įvykį papasakojome tėveliams ir kiemo draugams. Net ir kitą dieną mokykloje aptarinėjome vakarykštį įvykį. Mums pasidarė įdomu - kurgi pasidėjo, kur gyvena, kuo maitinasi?..

Ir tada pagalvojome, jog atsakymas - bibliotekoje. Taip ir buvo - ir visi džiaugėmės. Mes, jog pagelbėjome ežiams. Tėveliai ir bibliotekininkė, jog kažkuo susidomėjome ir ieškome atsakymų. 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"