Paieška Neapgalvotas žingsnis

Neapgalvotas žingsnis

Zenonas BUTKEVIČIUS

 

Ukmergės medžiotojai įkrito į purviną duobę, laimėję savivaldybės konkursą dėl gaišenų surinkimo, utilizavimo, o svarbiausia – dėl ataskaitos, tai yra nukapotų letenėlių ar uodegėlių.

Tai būdavo medžiotojų prievolė sovietmečiu. Varnų ir šarkų kojelės, šunų ausys ar katinų uodegos. Nesurinkai dvidešimties balų dėl šių gyvūnų naikinimo – medžiotojo bilietas nebus pratęstas.

Vos ne visi medžiotojai lengviau atsiduso, kai atkūrus nepriklausomybę ta nešvari pareiga nuo jų buvo nuimta. Ir dabar Gyvūnų globos įstatymas draudžia šaudyti palaidas kates ar šunis. Reikia sugauti. Žinoma, absoliuti dauguma tų sugautųjų karantino įstaigose pabūna labai trumpai ir užmigdomi. Nemažai žūsta po automobilių ratais ar šiaip nugaišta. Žinau, jog kai kada kaimo ar gyvenvietės kaimynai, nebeapsikentę palaido didelio šuns, paprašo saviškį medžiotoją jį pribaigti. Tas, sukandęs dantis, kur nors pritykoja ir pykšteli. Bet tai – retenybė.

Nors tyrimas dar nebaigtas, bet aiškiai matau, jog Ukmergės medžiotojai bus įsėdę ne į savo vežimą. Be to, tas vežimas nešvarus. Ne medžiotojų darbas užsiimti gaišenomis, kapoti letenas ar uodegas ir taip papildyti vietinio skyriaus kasą.

Kai kas sako: gamtą mylintis žmogus taip niekada nedarytų. Kas jau kas, o profesorius Tadas Ivanauskas, kurio vardu pavadintas garsusis muziejus, tiktai buvo gamtą mylintis žmogus. Bet su dideliu malonumu nušaudavo kiekvieną katinėlį, kurį pamatydavo pievoje ar pakrūmėse. Nieko neveiksi – paukščiukai jam buvo užvis brangiausi... Tačiau mums netinka nei gerbiamo profesoriaus, nei Ukmergės pavyzdžiai. Apmaudžiausia, jog tas lašas deguto gadina visą reikalą. Juk Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos vadovybė buvo įspėjusi ukmergiškius, jog šitaip daryti negalima, tai kompromitacija. Ką darysi – visi dabar sau ponai, todėl darome, kaip mums geriau. Mes atskiras, savarankiškas skyrius. Štai ir prisidarėme.

Lyg ir taip trūktų nepalankiai į medžiotojus žiūrinčių žmonių. 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"