Paieška Mažose širdutėse

Mažose širdutėse kažkas įsikuria... 

Regina ALBRIKIENĖ

VšĮ Pakruojo nevalstybinio katalikų lopšelio-darželio „Varpelis“ direktorė

 

Vieversio diena, 40 paukščių diena, Pempės diena... Tokios datos - didelis rūpestis mūsų įstaigos vaikučiams. Juk ir šiemet sparnuočiams labai reikia mūsų inkilėlių.

Tas rūpestis gal ir ne toks didis, kai jau ketveri metai draugaujame su Pakruojo girininkijos girininku Juozu Kanišausku, eiguliu Virginijumi Varuoliu, urėdijos medelyno meistre Inga Labanauskiene. Vienas skambutis - ir kovo 16 dieną susitikome.

Vingiuoja didžiulis autobusas siaurais miško keliukais. Pilnas vaikų klegesio ir gražiausių inkilėlių. Juos sumeistravo tėveliai, seneliai... Žinoma, ir vaikučiai labai padėjo.

„Kodėl taip lėtai važiuojame?“, - nenustygsta vikruoliai.

„Miško kelias lėtas...“ - protingai paporina Rokas.

Jau ir atvykome. Su šypsenom visus pasitinka mūsų ištikimieji draugai. Kaip ir pridera, čiauškėdami vienas per kitą, vaikučiai tuoj aprodo savo inkilėlius. Ir prasideda darbymetis. Girininkas Juozas vis pasakoja kokiam paukšteliui tiks koks inkilas. Vaikai ir pasiklauso, ir padūksta. Juk miškas gražus ir didelis.

Netikėtai mažyliai atranda žvėrelių „valgyklą“, kuri, pasirodo, šėrykla vadinasi. Nė vienas vaikas nebuvo matęs tokios „valgyklos“. Su nuostaba apžiūri dar esančius maisto likučius. Ir vėl miškininkai pasakoja, kokie žvėreliai čia ateina, kas jais rūpinasi ir kodėl...

O kur dar lenktynės žvėrių išmintais takeliais. Auklėtojoms sunku ir sužiūrėti - linksmas klegesys ir nuostabos šūksniai aidi. O štai ir didžiulis miškovežis, pilnas storiausių rąstų, atrieda.

„Kaip pro mūsų autobusą pravažiuos?“ – susirūpina mažyliai.

Vos pakabinus paskutinį inkilėlį, girininkas Juozas pastebėjo ir vaikams parodė, jog jau viena zylutė apžiūrinėja naujus namelius. Tai bent!

„Mano inkilą jau pasirinko!..“ - nenustygsta džiaugsmu Luka.

Kokia gi šventė be vaišių? Kai taip šauniai pasidarbuota. Visi vaikai tvirtina: tokio skanaus zuikio pyrago darželio valgykloje nebūna...

Tai pati įdomiausia pažintinė ugdomoji veikla. Vaikai, patirdami džiaugsmą, daug sužinojo, pamatė, pajautė, suvokė. Daug puikių knygelių apie mišką padovanojo girininkas Juozas.

... Gražūs Pakruojo girininkijos miškai. Nuoširdūs žmonės juos prižiūri, puoselėja. Jų dėka mažose širdutėse atsiranda daugiau meilės ir atjautos gamtai. 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"