Paieška Pėdsekystės mokymai

Pėdsekystės mokymai? Taip!

Į juos kviečia Lietuvos gamtos fondas

Andrejus GAIDAMAVIČIUS

Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas

 

Lietuvos gamtos fondas ir Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ visus norinčius pažinti gamtos paslaptis kviečia į Vilniuje organizuojamus pėdsekystės kursus. Organizatoriai žada ne tik paskaitas, bet ir praktines išvykas, kurių metu susidomėjusieji išmoks orientuotis gamtoje, pastebėti ir pažinti paukščių bei žvėrių pėdsakus, kitas jų veiklos žymes.

Daugumos mūsų pažintis su laukiniais gyvūnais dažniausiai yra neakivaizdinė. Miške aptinkame ne patį gyvūną, bet jo pėdsakus, maitinimosi atliekas, teritorijos žymėjimo vietas ir kitus ženklus, bet ir į juos retas kuris atkreipiame dėmesį. Pėdsekystė nėra lengvas mokslas, tačiau išmokti aptikti dažniausių mūsų šalies gyvūnų veiklos pėdsakus gali kiekvienas.

Pėdsekystė yra tarsi didžioji gamtos paslapčių knyga, kuri visada šalia, tiesiog po mūsų kojomis, bet ne kiekvienas sugalvojame ją atversti. Pačius pėdsakus galima palyginti su raidėmis ir žodžiais, iš kurių nejučia susidėlioja nuostabus pasakojimas apie tai, kas vyko, prieš mums juos pastebėjus. Mūsų organizuojamų kursų tikslas – suteikti žmonėms būtinas žinias tam pasakojimui perskaityti, kad vėliau kiekvienas galėtų savarankiškai eiti be galo įdomiu gamtos pažinimo keliu.

Esu vienas iš kursų organizatorių ir lektorių. Šiuo metu daugiausia domiuosi vilkais ir kitais plėšrūnais. Pėdsekystės kursus vedu nuo 2009 metų, gamtos pėdsekystės meno apmokiau ne vieną dešimtį žmonių. Organizavau keliolika tiriamųjų ekspedicijų Biržų, Karšuvos, Žagarės, Žaliosios, Labanoro ir kitose šalies giriose bei miškuose.

Kursų ciklą sudarys keturios paskaitos ir tiek pat išvykų, kurios bus organizuojamos skirtingais metų laikais. Kursų metu numatomos išvykos į Taurų ir Biržų girias bei Panemunių regioninį parką.

Vienos kursų paskaitos trukmė - apie 2 val. Paskaitų vieta – Lietuvos gamtos fondo būstinė (adresas: Algirdo g. 22–4, Vilnius). Mokomąsias išvykas ves Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ nariai. Jos vyks savaitgaliais.

Norintys galės dalyvauti visuose kursuose arba pasirinkti vieną ar kelias dominančias paskaitas ir išvykas. Visi dalyviai gaus apie išklausytus mokymus liudijančius pažymėjimus. Pirmoji paskaita ir išvyka planuojamos jau šių metų balandžio 12 ir 14-15 dienomis.

Susidomėję tikslias pėdsekystės kursų sąlygas bei paskaitų ir ekspedicijų grafiką ras internete, Lietuvos gamtos fondo svetainėje adresu www.glis.lt/?pid=109. Registracija į kursus ir išsamesnės informacijos teikimas - el. paštu: andrius.g@glis.lt   arba mob. tel. 8 678 87600 iki š.m. balandžio 1 d.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"