Paieška Gyvoji etninė kultūra...

Gyvoji etninė kultūra...

Karolina LAURYNAITĖ

Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro Neakivaizdinės jaunųjų gamtos žurnalistų mokyklos mokinė

 

Trečioji advento savaitė, kupina laukimo, džiugesio ir, žinoma, darbų! štai gruodžio tryliktosios rytą į Lietuvos jaunųjų gamtininkų centrą susirinko būrys aukštesniųjų klasių mokinių ir mokytojų iš visos Lietuvos, besidominčių savo gimtąja žeme, jos šaknimis ir gyvąja etnine kultūra. Visi jie atvyko į Pilietinio ir tautinio ugdymo projekto seminarą šalies mokiniams ir mokytojams „Gyvoji etninė kultūra“.

Kiekvienas, kuris bent kartą lankėsi Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre (Džiaugsmo g., Vilniuje), žino, kokie malonūs žmonės čia dirba, kokia jauki atmosfera ir koks įdomus bei naudingas kiekvienas apsilankymas čia. šįkart buvo sumanyta pačius smalsiausius ir aktyviausius pakviesti į seminarą, kurio tikslas – padėti geriau pažinti gyvąją etninę kultūrą, savo rankomis prisiliesti prie jos šaknų ir netgi kiekvienam sukurti autentišką darbą.

štai jauniausieji – Mindaugas ir Izabelė, atvyko iš Klaipėdos Simono Dacho vidurinės mokyklos ir nė kiek nedejavo dėl ilgos kelionės. Priešingai, šeštokai buvo entuziastingiausi ir bene darbščiausi viso seminaro metu. Iš Radviliškio atvykusios Ieva ir Adelė bei jų mokytoja Edita Sadauskaitė tikėjosi per dvi dienas pasisemti naujų idėjų, gyvosios etninės kultūros paveldą originaliai pritaikyti šiandien. Vilniečiai Žygimantas ir jo mokytoja Alma Pelešynaitė iš „Vilnies“ pagrindinės mokyklos pirmiausia pasidalino gražiais prisiminimais apie visus Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro organizuojamus renginius, o paskui kibo į darbus, norėdami kuo daugiau išmokti ir savo įgytas žinias išnaudoti puošiant mokyklą. Juk Kalėdų dvasia jau visų širdyse...

Seminarą pradėjo Sigutė Versockienė, Lietuvos jaunųjų gamtininko centro direktorė, visus maloniai nuteikusi būsimiems užsiėmimams ir sukėlusi ne vieno šypseną, išgirdus apie linksmas Centre gyvenančių gyvūnų išdaigas. Iškart po linksmo klegesio kiekvienas miklino pirštukus tautodailininkės Vitalijos Naujalienės vedamame užsiėmime. Kiek vėliau ėmėmės kalėdinės puošybos iš gamtinės medžiagos, šio meno subtilybių seminaro dalyvius kantriai mokė Vladislava Čečkauskienė ir Rolana Čečkauskaitė- Norkūnienė. Dieną užbaigėme advento vakaronėje, kurią labai praskaidrino etnologė Gražina Kadžytė.

Gruodžio keturioliktosios rytą, pakilę iš jaukaus Gamtininkų centro bendrabučio lovų, visi dalyviai skubėjo į Lietuvos nacionalinį muziejų, noriai atvėrusį savo unikalius fondus. Dr. Elvyda Lazauskaitė, Lietuvos nacionalinio muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja, visą dieną globojo seminaro dalyvius, supažindino su eksponatais ir visiškai įtikino, kokią gražią gyvąją etninę kultūrą mes vis dar turime. Dienos darbus vainikavo kūrybinių darbų paroda ir apdovanojimai (kad būtumėt matę, kokių gražių darbų savo rankomis padarė seminaro dalyviai!).

Žurnalisto svarbiausia pareiga – objektyviai vertinti ir informuoti, todėl, kaip nepriklausoma jaunoji žurnalistė, dalyvavusi seminare „Gyvoji etninė kultūra“, galiu teigti, jog kiekvienas namo išvyko pasisėmęs iš mūsų senovės idėjų, išmokęs nematytų dalykų, geriau pažinęs senąją Lietuvą ir labiau ją pamilęs.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"