Paieška Įamžintas tėviškės grožis

Įamžintas tėviškės grožis

Daina SUTKEVIČIENĖ

Raseinių rajono savivaldybės atstovė ryšiams su visuomene

 

Baigėsi daugiau kaip du mėnesius trukęs Dubysos regioninio parko ir Raseinių rajono savivaldybės turizmo tarybos organizuotas moksleivių rašinių, piešinių ir fotografijų konkursas „Pažinkime Raseinių rajono gamtą ir kultūros vertybes“.

Visus susirinkusius į moksleivių darbų parodos atidarymą pasveikino Raseinių rajono savivaldybės Turizmo tarybos pirmininkė Gražina Pečkaitienė, Dubysos regioninio parko direktorius Vygantas Kilčauskas bei vyr. specialistė Laimutė Pečkaitienė. Prie moksleivių parodos organizavimo, kaip ir kasmet, geranoriškai prisidėjo Raseinių meno mokyklos mokytoja Gintarė Borkertaitė. šiais metais konkurso dalyviai, laureatai ir juos konkurse paskatinusieji dalyvauti pedagogai buvo pakviesti į šventiškai papuoštą Meno mokyklos salę. šios mokyklos moksleiviai savo atliekamais muzikiniais kūriniais pasveikino visus, atvykusius į konkurso apibendrinimą ir parodos atidarymą.

Tai jau devintą kartą organizuojamas konkursas mūsų rajone. Pradžioje buvo tik fotografijų konkursas. Vėliau jis buvo papildytas piešiniais. Jau antri metai, kai vertinami ne tik piešiniai bei fotografijos, bet ir moksleivių rašiniai. Pagrindinė visų moksleivių darbų tematika – gamta ir žmogus, kraštovaizdis, žmogaus veikla gamtoje, aplinkosauga, turizmas, gamtos ir kultūros paveldas, ekskursijų po Raseinių rajoną ir Dubysos RP įspūdžiai.

šiais metais fotografijų sulaukta kiek mažiau nei ankstesniaisiais. Suprantama, fotografija – brangus menas ir ne kiekvienas moksleivis, mėgstantis fotografuoti, gali sau leisti konkursui pateikti net keletą didesnių nuotraukų. Nors konkurso rėmėjas foto studija „Saudrija“ moksleiviams darant konkursines fotografijas taikė nuolaidas, dalyvių buvo vos keletas. Tačiau fotografijų kokybe galėjo pasidžiaugti kiekvienas parodos lankytojas. Konkurso organizatoriai minėjo, kad kiekvienais metais moksleiviai konkursui pateikia vis įdomesnes, kokybiškesnes, labiau konkurso tematiką atitinkančias nuotraukas. Pagrindinį Raseinių rajono savivaldybės Turizmo tarybos prizą už gimtojo krašto grožio atskleidimą, Jūkainių įamžinimą fotografijose laimėjo Nemakščių Martyno Mažvydo vid. m-klos 9 klasės mokinys Karolis Klikna. Vertingais prizais už puikias fotografijas apdovanoti ir Viduklės Simono Stanevičiaus vid. m-klos septintokas Ignas Antanavičius bei Raseinių pagr. m-klos penktokas Ignas Sutkevičius.

Moksleivių rašiniai buvo vertinami 3-ose amžiaus grupėse. I-IV kl. grupėje nugalėtoja tapo Betygalos Maironio vid. mokyklos ketvirtokė Samanta Kaminskaitė, parašiusi rašinį „Mano kaimo kraštovaizdis“. V-VIII kl. grupėje geriausiai pasisekė šiluvos vidurinės mokyklos aštuntokei Neringai Burinskaitei, Raseinių pagr. mokyklos septintokei Dianai Ciparytei ir šeštokei Paulinai Vedauskytei. Vyriausiųjų grupėje nugalėtojais tapo: Vosiliškio pagr. mokyklos dešimtokas Tautvydas Miežinis, Viduklės Simono Stanevičius devintokė Erika Janušauskytė ir Raseinių „Žemaičio“ gimnazijos 3r 1 kl. moksleivė šarūnė Lukoševičiūtė.

Labai aktyviai moksleiviai šiais metais dalyvavo piešinių konkurse. Sulaukta labai daug darbų, atrinkti pačius geriausius komisijai buvo nelengvas uždavinys. Visi dalyvių piešiniai yra eksponuojami Raseinių meno mokykloje. Vėliau ši paroda persikels į Dubysos regioninio parko direkcijos patalpas. Padėkos raštais ir dovanomis buvo apdovanotas visas pulkas rajono bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių.

Konkurso organizatoriai nepamiršo ir moksleivius konkurse dalyvauti paskatinusių pedagogų. Jiems įteikti padėkos raštai ir knygos „Atžaliečių žodis apie gamtą ir žmogų“.

Dubysos RP vyr. specialistė Laimutė Pečkaitienė, apibendrindama konkurso rezultatus, džiaugėsi, kad kasmet plečiasi temų ratas, kad moksleiviai pateikia vis įvairesnius, įdomesnius darbus, kad tai verčia kasmet keisti, tobulinti konkurso nuostatus. Parodos atidaryme dalyvavę pedagogai džiaugėsi, kad mūsų rajone vyksta toks konkursas, kad vaikai skatinami pastebėti tai, ką gražaus ir nepakartojamo jie turi šalia savęs.

Pasidžiaugę puikiais šių metų konkurso dalyvių darbais, su nekantrumu lauksime kitų metų jubiliejinio konkurso „Pažinkime Raseinių rajono gamtą ir kultūros vertybes“.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"